Pokazy maszyn na wystawie Agro Show 2015

Agro Show w Bednarach posiada trwałe znaczenia w zakresie promocji i upowszechniania nowoczesnej techniki i technologii produkcji rolniczej. Wystawa ma także uznaną pozycję w skali międzynarodowej. O jej wysokiej randze w branży maszyn rolniczych świadczą m.in. odbywające się tu każdego roku premiery nowych ciągników i maszyn.

Agro Show to nie tylko wystawa technicznych środków do produkcji rolniczej, ale także nawozów, nasion, środków ochrony roślin oraz produktów z innych branż związanych z rolnictwem. Na wystawie są także obecne instytucje państwowe, finansowe, doradcze i edukacyjne, dzięki czemu rolnicy przybywający na Agro Show mogą zapoznać się z kompletną ofertą techniki, technologii i usług dla rolnictwa.

Pokazy maszyn

Teren lotniska w Bednarach bardzo dobrze spełnia rolę terenu wystawowego i ułatwia wystawcom prezentację maszyn. W prezentacji niektórych grup maszyn pomagają pokazy ich pracy.

Do tegorocznych pokazów, w porównaniu z poprzednimi edycjami wystawy, organizator wprowadzili kilka istotnych zmian. Pierwsza zmiana dotyczy zwiększenia liczby aren pokazowych. Pokazy nadal będą się odbywać na specjalnie przygotowanych indywidualnych poletkach pokazowych oraz w tzw. ringu. Nowym miejscem pokazów będzie pas startowy. Drugą zmianą jest tematyka pokazów, czyli rodzaj prezentowanych maszyn.

Indywidualne poletka pokazowe firm w tym roku będę służyły jedynie do prezentacji pługów obracalnych. Pługi pracowały będą na swoich poletkach przez cały czas trwania wystawy, z przerwą na prezentację w ringu. Zobaczymy maszyny takich firm jak: UNIA, AGRO-MASZ, KUHN, LEMKEN, KVERNELAND i METAL-FACH. W kolejnych latach wystawy takie pokazy obejmą także inne grupy maszyn.

Prócz pługów na ringu prezentowane będą opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe. Natomiast na pasie startowym zobaczyć będzie można ciągniki o mocy od 140 do 160 KM następujących marek: CASE, VALTRA, ZETOR, CLAAS, KUBOTA i NEW HOLLAND. W kolejnych latach wystawy prezentacja na pasie startowym obejmie ciągniki z innej kategorii mocy.

Pokaz opryskiwaczy polowych tradycyjnie polegać będzie na przejeździe maszyny przez specjalny tor przeszkód, który pozwoli wizualnie ocenić poprzeczną stabilizację i amortyzację belki polowej. Ta prezentacja często też jest połączona prezentacją nowych rozwiązań w opryskiwaczach. W tym roku będą prezentowane opryskiwacze m.in. firm: UNIA, KRUKOWIAK, AMAZONE, BERTHOUD, DAMMANN, LEMKEN i AGRIFAC.

Pokaz ładowarek teleskopowych i ładowaczy czołowych to prawdziwy show ich możliwości eksploatacyjnych, w którym liczą się również wyjątkowe umiejętności operatorów. Ładowarki teleskopowe, a także bardzo zwrotne mini-ładowarki, stanowią dziś podstawowe wyposażenie większych gospodarstw rolnych, natomiast w mniejszych gospodarstwach do wszelkich prac przeładunkowych w budynkach gospodarczych i magazynowych niezbędny jest ciągnik z ładowaczem czołowym. W tym pokazie będzie można zobaczyć maszyny takich marek jak: CATERPILLAR, MANITOU, NEW HOLLAND, ALO, INTER-TECH i MX.

 

Program pokazów AGRO SHOW 2015

Grupa pokazowa

Piątek

Sobota

Niedziela

Prezentacja ciągników na pasie startowym

Ciągniki o mocy od 140 do 160 KM

11.00 – 12.30

11.00 – 12.30

10.00 – 11.30

14.00 – 15.30

Prezentacja pługów na indywidualnych poletkach pokazowych

Pługi obracalne

9.00 – 17.00

z przerwą na prezentację w RINGU

Prezentacje w RING-u (orientacyjnie)

Opryskiwacze polowe

13.00

13.00

12.00

Ładowarki teleskopowe / ładowacze czołowe

13.30

13.30

12.30

Pługi obracalne

14.00

14.00

13.00

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności