Pokazy Lemkena na Węgrzech

Już ponad 230 lat temu mały rodzinna kuźnia rozpoczęła produkcję sprzętu rolniczego. Wraz z upływem lat rozrosła się do dużej fabryki położonej w Alpen koło Dusseldorfu. Dzięki kompletnemu programowi techniki uprawy gleby, siewu i ochrony, Lemken stał się jednym z wiodących producentów maszyn i narzędzi rolniczych.

Firma zatrudnia obecnie ponad 1300 osób, posiada 25 biur sprzedaży na całym świecie, a niebieskie maszyny można dziś spotkać w ponad 50 krajach.

Obroty firmy w 2015 roku wyniosły ponad 327 mln. Euro z czego 27% stanowiła sprzedaż w Niemczech, a aż 73% to eksport. Największą cześć produkcji zajmują pługi 33%, tuż za nimi są kultywatory 32% i kolejno siewniki i opryskiwacze.

Przeprowadzona przez DLG Image Barometer ankieta wśród rolników pokazała, że popularność marka zawdzięcza  miedzy innymi bardzo dobremu i sprawnemu serwisowi i uplasowała firmę Lemken na 5 miejscu tuż za Fendt, Claas, JD, Amazone.

Pod koniec czerwca firma Lemken wraz z firmą Krone zaprezentowała swoje nowości, które wcześniej można było zobaczyć na targach w Hanowerze, ale tym razem nie w hali wystawienniczej lecz w pracy. Pokazy odbyły się na doskonałej jakości ziemiach na  Węgrzech w miejscowości Sopronhorpács.  Organizatorzy mieli więc zapewnione doskonałe warunki na pokazy, czyli pola i pogodę. O dostępności poszczególnych maszyn na rynku polskim trzeba dowiadywać się u dilera.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z filmami z pokazów oraz zdjęciami.