reklama
Baner Rapool
reklama
Baner Yara
reklama
Baner Agroecopower
reklama
Baner Basf Desktop
reklama
Baner New Holland
reklama
Baner halvetic

Pójdą siedzieć za kradzież traktora?

Dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonanie 9 kwietnia kradzieży ciągnika rolniczego, zatrzymali policjanci z Warty w województwie łódzkim.

reklama
Baner Mandam

Do kradzieży doszło na terenie gminy Warta, wartość utraconego pojazdu rolnik wycenił na 40 tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali lokalni policjanci, którzy zbierali i analizowali zgromadzone dowody, w tym również zapisy monitoringów. Przełom nastąpił jednak 12 kwietnia, gdy znajomy pokrzywdzonego, jadąc w kierunku Zgierza, zauważył ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych, który wyglądem odpowiadał temu skradzionemu. Skontaktował się więc z właścicielem i zaalarmował dyżurnego policji, a następnie pojechał za traktorem, próbując zatrzymać kierowcę, który jednak nie reagował. W pewnym momencie traktorzysta zjechał z drogi, porzucił ciągnik i uciekł do pobliskiego lasu.

Chwilę później na miejsce przyjechali zgierscy policjanci, którzy namierzyli odpowiadającemu podanemu rysopisowi mężczyznę, a po krótkim pościgu go ujęli. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, który w rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży ciągnika. Wyjaśnił, że kiedy kilka dni wcześniej był w tych okolicach z swoim znajomym, zobaczył stojący za zabudowaniami traktor, a ponieważ jego traktor uległ awarii, potrzebował… zastępczego pojazdu do świadczonych zarobkowo usług.

reklama
Baner halvetic
reklama
Baner agrihandler

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnej celi. Następnie przekazany został warciańskim policjantom prowadzącym sprawę. W trakcie czynności ustalono, że drugim ze sprawców jest 27-leni mieszkaniec powiatu zgierskiego, którego zatrzymali policjanci w miejscu zamieszkania. Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży. Byli wcześniej notowani przez policję.

Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany przez policjantów traktor powrócił już do właściciela.

reklama
Baner Bayer Dekalb

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI