Podziel się posiłkiem

500 ton zebranej żywności i 1 000 000 posiłków to wynik zorganizowanej przez Banki Żywności tegorocznej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem.

Żywność zebrana w ponad 3 000 sklepów na terenie całego kraju przy zaangażowaniu 42 000 wolontariuszy Banków Żywności trafi do świetlic, domów samotnej matki i stowarzyszeń, które, na co dzień zajmują się dożywianiem najmłodszych.

Jak informują Banki Żywności do tej pory w ramach wszystkich edycji Programu Podziel się Posiłkiem do potrzebujących ciepłego, pełnowartościowego posiłku trafiło ich już ponad 15 milionów?

Do końca października wciąż można podzielić się posiłkiem on-line! Wystarczy wejść na charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci.

Organizatorem zbiórek żywności jest Federacja Polskich Banków Żywności, której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3 800 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem, których trafia ona do 1 500 000 osób najbardziej potrzebujących.