fbpx

Podwójny sukces John Deere na Polagrze

John Deere po raz pierwszy zaprezentował portfolio swoich produktów na wystawie Polagra Premiery, która odbywała się w dniach 15-17 luty 2008 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – i to od razu z dubeltowym sukcesem. Prestiżowy, Złoty Medal MTP, został przyznany dla kombajnu zbożowego T 560i. To jednyny kombajn nagrodzony medalem podczas tych targów. John Deere otrzymał także wyróżnienie Acanthus Aureus za najlepjsze stoisko. N

Seria kombajnów T, na którą składają się cztery modele, to poszerzenie dotychczasowej oferty maszyn żniwnych oferowanych przez John Deere w Polsce, o dodatkowe produkty z nowym systemem omłotu. Linia ta znalaza już uznanie na międzynarodowej wystawie Agritechnica w Hanoverze, gdzie zdobyła srebrny medal. W kombajnach z serii T zastosowano dwa bębny omłotowe z elementami przenoszącymi materiał młócący. Położono większy nacisk na wydzielenie ziarna już przy przejściu przez zespół omłotowy, tak by pozostawić jak najmniejszą ilość na wytrząsaczach i dalszej części separacji.

MTP wyróżniły również John Deere Polska Za stoisko najbardziej sprzyjające realizjacji strategii marketingoweh firmy na taragach Polagra Premiery 2008″. Na stoisku o powierzchni 750 m2 John Deere Polska zaprezentował całą paletę maszyn rolniczych oraz do pielęgnacji terenów zielonych. Te ostatnie miały swoją promocję podczas ubiegłorocznych targów AgroShow w Bednarach. Są to trzy segmenty kosiarek: przydomowe, do pielęgnacji terenów szeroko powierzchniowych, oraz specjalistyczne do pięlęgnacji np. pól golfowych. Po za tym John Deere wprowadził do oferty także małe, kompaktowe ciągniki o mocy do 24 do 62 KM, które mają być uzupełnieniem oferty dla firm komunalnych. Maszyny powoli zdobywają pozycję na rynku.
– Sezon na sprzedaż kosiarek rozpocznie się wraz z nadejściem wiosny – mówi Karol Omelan z John Deere Polska. W tej chwili kończymy pierwszy etap budowy sieci dilerskiej. John Deere nie planuje sprzedaży kosiarek przydomowych przez sieci supermarketów, tak jak robi to konkurencja. Decyzja ta podykowana jest dbałością o nienaganny serwis.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/M.Leszczynski-www.JPG align=right width=200
Jak zapewnił nas Mirosław Leszczyński (na zdjęciu, na tle medalowego kombajnu), dyrektor generalny John Deere Polska, firma z pewnością będzie się wystawiać na kolejnych edycjach “zimowej Polagry”. Przypomnijny, że kolejne Premiery w Poznaniu odbędą się za dwa lata, czyli w 2010 roku. Wielbiciele myśli technicznej John Deere, nie muszą oczywiście czekać aż tak długo, by znów podziwiać najnowsze propozycje tej marki – firma mocno akcentuje swoją obecność na wszystkich ważnych imprezach wystawienniczych w kraju. Najbliższa okazja do podziwiania oferty “Zielonego”, nadaży sie już podczas zbliżającej się edycji targów Agrotech w Kielcach, która odbywać się będzie w dniach 14-16 marca br.

Marcin Simiński
WRP

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner