fbpx
Strona głównaPozostałePodwójny sukces John Deere na Polagrze

Podwójny sukces John Deere na Polagrze

John Deere po raz pierwszy zaprezentował portfolio swoich produktów na wystawie Polagra Premiery, która odbywała się w dniach 15-17 luty 2008 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – i to od razu z dubeltowym sukcesem. Prestiżowy, Złoty Medal MTP, został przyznany dla kombajnu zbożowego T 560i. To jednyny kombajn nagrodzony medalem podczas tych targów. John Deere otrzymał także wyróżnienie Acanthus Aureus za najlepjsze stoisko. N

Seria kombajnów T, na którą składają się cztery modele, to poszerzenie dotychczasowej oferty maszyn żniwnych oferowanych przez John Deere w Polsce, o dodatkowe produkty z nowym systemem omłotu. Linia ta znalaza już uznanie na międzynarodowej wystawie Agritechnica w Hanoverze, gdzie zdobyła srebrny medal. W kombajnach z serii T zastosowano dwa bębny omłotowe z elementami przenoszącymi materiał młócący. Położono większy nacisk na wydzielenie ziarna już przy przejściu przez zespół omłotowy, tak by pozostawić jak najmniejszą ilość na wytrząsaczach i dalszej części separacji.

MTP wyróżniły również John Deere Polska Za stoisko najbardziej sprzyjające realizjacji strategii marketingoweh firmy na taragach Polagra Premiery 2008″. Na stoisku o powierzchni 750 m2 John Deere Polska zaprezentował całą paletę maszyn rolniczych oraz do pielęgnacji terenów zielonych. Te ostatnie miały swoją promocję podczas ubiegłorocznych targów AgroShow w Bednarach. Są to trzy segmenty kosiarek: przydomowe, do pielęgnacji terenów szeroko powierzchniowych, oraz specjalistyczne do pięlęgnacji np. pól golfowych. Po za tym John Deere wprowadził do oferty także małe, kompaktowe ciągniki o mocy do 24 do 62 KM, które mają być uzupełnieniem oferty dla firm komunalnych. Maszyny powoli zdobywają pozycję na rynku.
– Sezon na sprzedaż kosiarek rozpocznie się wraz z nadejściem wiosny – mówi Karol Omelan z John Deere Polska. W tej chwili kończymy pierwszy etap budowy sieci dilerskiej. John Deere nie planuje sprzedaży kosiarek przydomowych przez sieci supermarketów, tak jak robi to konkurencja. Decyzja ta podykowana jest dbałością o nienaganny serwis.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/M.Leszczynski-www.JPG align=right width=200
Jak zapewnił nas Mirosław Leszczyński (na zdjęciu, na tle medalowego kombajnu), dyrektor generalny John Deere Polska, firma z pewnością będzie się wystawiać na kolejnych edycjach “zimowej Polagry”. Przypomnijny, że kolejne Premiery w Poznaniu odbędą się za dwa lata, czyli w 2010 roku. Wielbiciele myśli technicznej John Deere, nie muszą oczywiście czekać aż tak długo, by znów podziwiać najnowsze propozycje tej marki – firma mocno akcentuje swoją obecność na wszystkich ważnych imprezach wystawienniczych w kraju. Najbliższa okazja do podziwiania oferty “Zielonego”, nadaży sie już podczas zbliżającej się edycji targów Agrotech w Kielcach, która odbywać się będzie w dniach 14-16 marca br.

Marcin Simiński
WRP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.