Podwójny sukces CLAAS Tractor

CLAAS AXION 800 otrzymał dwie nagrody na targach Agritechnica 2013 w Hanowerze –„Ciągnik roku 2014” oraz „Maszyna roku 2014”.

Prestiżowa międzynarodowa nagroda „Ciągnik roku” przyznawana jest każdego roku przez niezależną grupę wyselekcjonowanych dziennikarzy branży rolniczej z całej Europy. W tym roku, 23 członków jury oceniało najlepsze ciągniki na rynku. Firma CLAAS została wyróżniona dzięki ciągnikowi AXION 850 i otrzymała tytuł „Ciągnika roku 2014”.
Otrzymanie wyróżnienia jest dla nas bardzo szczególnym momentem – powiedział Jan-Hendrik Mohr, dyrektor sprzedaży CLAAS Global Sales GmbH, który odebrał nagrodę w imieniu firmy. – Nagroda jest tym bardziej szczególna ze względu na 10 lat CLAAS Tractor oraz na jubileusz 100-lecia firmy CLAAS. 
Tytuł „Maszyna roku” przyznawany jest co dwa lata przez redaktorów wydawnictwa Deutscher Landwirtschaftsverlag (dlv) za najlepsze innowacje technologii rolniczej. W kategorii ciągników dużej mocy wygrał CLAAS AXION 800 CMATIC. „Przekładnia bezstopniowa jest obsługiwana za pomocą joysticka CMOTION, który zapewnia najlepszą ergonomię obsługi na rynku. Również CEBIS umożliwia szerokie możliwości konfiguracyjne. Szczególnie spodobał się prosty system zarządzania silnikiem/transmisją. Łaty w dostosowaniu do różnych prac, zmniejsza zużycie paliwa i zwiększa wydajność” – tak brzmiał werdykt jury.
Nowy AXION 800 miał swoją premierę w lutym na targach SIMA w Paryżu, pierwsze maszyny z przekładnią HEXASHIFT wchodzą na rynek. Na targach Agritechnica 2013 firma CLAAS zaprezentowała nową przekładnię bezstopniową w ciągniku AXION 800 CMATIC. 
CLAAS AXION 850 jest najsilniejszym z czterech modeli serii AXION 800 o mocy od 215 KM do 264 KM (wg ECE R 120).
Podwójnie nagrodzony AXION 800 tytułem „Ciągnik roku 2014” oraz „Maszyna roku 2014” potwierdza, że koncepcja firmy CLAAS w sektorze ciągników jest nastawiona na ekonomię, wydajność i komfort. 
Sukces koncepcji udowadnia również aktualny test DLG Powermix, w którym ciągnik AXION 850 z wynikiem 248 g/kWh osiągnął najlepszy rezultat z pośród wszystkich ciągników w przedziale mocy 200 i 270 KM.
(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności