Podsumowanie targów Agrotech i Las-Expo

Imprezę odwiedziło w dniach od 27 do 29 marca 61,5 tysiąca osób. To najlepszy wynik w historii.

W 2014 roku liczba zwiedzających wyniosła blisko 59 tysięcy. W tym roku przekroczono 60 tysięcy. Tym samym Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech są jedną z dwóch najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce.

Zorganizowana w Kielcach po raz 21. wystawa Agrotech i odbywające się w tym samym czasie 15. targi Las-Expo zanotowały w 2015 roku rekordy na wielu płaszczyznach. Liczba zwiedzających to 61,5 tysiąca osób, powierzchnia wystawiennicza przekroczyła po raz pierwszy 60 tysięcy metrów kwadratowych, a na liście wystawców znalazło się aż 700 podmiotów z Polski, Niemiec, Danii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Irlandii, Finlandii i Czech. Firmy zaprezentowały setki, zaawansowanych technologicznie ciągników, kombajnów i maszyn.

Agrotech w Kielcach, to ważna dla nas wystawa. Jesteśmy pewnie weteranami tej imprezy wystawienniczej. Doskonale oceniamy sposób organizacji, rozwój targów, współpracę z zespołem obsługi technicznej targów, managerami. Frekwencja to również plus tej imprezy. Kieleckie targi łączą korzyści płynące z pokazania klientom nowości branżowych i pokazaniem własnej pozycji na rynku z pozyskiwaniem nowych klientów i podtrzymywaniem kontaktów z tymi, którzy już nam zaufali. Wszystko ma potem związek ze sprzedażą maszyn z naszej oferty. Ta edycja też taka była – mówi Jakub Walewicz z firmy Korbanek.

Wystawę w Kielcach nazywamy „imprezą otwierającą sezon”. Wystawiamy się jedynie na dwóch imprezach, więc Kielce to dla nas ważne miejsce. Agrotech jest barometrem branży, odzwierciedlającym sytuację na rynku. To tu słuchamy, co mówią klienci, zbieramy informacje i stąd wiemy jak programować firmowe działania. Ten rok dla naszej branży, myślę tu głównie o ciągnikach rolniczych, wskazuje na chwilowy, ale jednak duży spadek rynku i co za tym idzie, mniejsze zainteresowanie klientów. Nasz pobyt na tej edycji targów ma dla nas wymiar wizerunkowy, ale zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Jesteśmy w Kielcach od początku targów, pamiętam, kiedy impreza odbywała się w jednej i pół hali. Teraz jest kilka hal pełnych maszyn i dostawione pawilony, a to wielki postęp i targi kieleckie, na przestrzeni lat, wspaniale się rozwinęły. Targi Kielce reprezentują wysoki poziom profesjonalizmu, świetną  organizację. Bez zarzutu oceniam współpracę z zespołem targowym. Jesteśmy w Kielcach od lat – to o czymś świadczy – mówi Anna Makulec, z firmy Same Deutz-Fahr Polska.

Ekspozycja zajęła w tym roku cały teren Targów Kielce. W związku tym, na terenie ośrodka powstały cztery specjalne hale namiotowe o łącznej powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród nich była hala gigant, jakiej jeszcze w Europie nie mieliśmy. Konstrukcja o wielkości 7,5 tysiąca metrów kwadratowych, czyli aż o ponad 1,5 tysiąca metrów więcej, niż ma główna hala „E” Targów Kielce, pomieściła 200 stoisk.

Podczas imprezy można było także uzyskać porady w specjalnych punktach konsultacyjnych, przygotowanych przez najważniejsze branżowe instytucje.
Targi Agrotech zwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który podczas  gali wręczył nagrody wystawcom prezentującym najlepsze produkty. W programie uroczystości znalazło się również wręczenie odznak Zasłużony dla Rolnictwa, statuetek Maszyna Rolnicza Roku, nagród Stowarzyszenia Naukowo Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, Znaków Bezpieczeństwa KRUS czy Pucharu Krajowej Rady Izb Rolniczych. Swoje nagrody dla firm wręczył także poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – dr Czesław Siekierski. Także najlepsze produkty jubileuszowych, 15. targów Las-Expo nagrodzono medalami i wyróżnieniami Targów Kielce. Szczegółową listę nagrodzonych prezentujemy również na naszej stronie wrp.pl.
Stoiska zwiedziło wiele oficjalnych delegacji z najważniejszych instytucji w Polsce, ale nie tylko. Targi Kielce gościły także Pana Jean Pierre Senghora, Narodowego Koordynatora Rządowego Programu PRODAC z Senegalu.
Wśród targowych ciekawostek znalazła się między innymi premiera nowego Ursusa, czyli powrót legendy. Na stoisku Case IH można było zobaczyć z kolei ciągnik Magnum 380 CVX, z prestiżowym tytułem Tractor of The Year 2015. Gościem targów Agrotech był  Marcin Obałek, pomysłodawca akcji Traktoriada, który ciągnikiem przejechał 20 000 km. Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja Ursusem dookoła świata doczekała się kolejnych 6 etapów, podczas których Ursus pokonał blisko 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru. Zimą wyruszy w kolejną podróż, tym razem z Polski do Indii, tylko na własnych kołach. Jak co roku, w gościnnych pomieszczeniach Targów Kielce, w czasie imprezy Agrotech, odbył się także Finał Krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.
Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo przyciągały
z kolei m.in. dynamicznymi pokazami sprzętu, występami sygnalistów czy specjalistycznymi spotkaniami, poruszającymi najważniejsze sprawy dla branży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska współpracujących od lat z Targami Kielce Lasów Państwowych i Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego w Gołuchowie.

Za 12 miesięcy następne, połączone targi Agrotech i Las-Expo, które odbędą się od 18 do 20 marca 2016 roku. Ale już jesienią Targi Kielce zapraszają na nowe imprezy wystawiennicze poświęcone sadownictwu, warzywnictwu i rybactwu śródlądowemu.

K. Madeja/Targi Kielce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności