fbpx
Strona głównaSensacjePodpalali trawy, stodoły i bele siana. To byli... strażacy

Podpalali trawy, stodoły i bele siana. To byli… strażacy

Policjanci z Wołomina zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o to, że na terenie mazowieckich gmin Tłuszcz i Klembów dokonali licznych podpaleń lasów, traw, stodół i bel siana. Według wstępnych ustaleń trzech z nich było członkami Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy.

Jak podaje lokalny serwis wwl112.pl, aresztowani przez policję zostali mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat, którzy podejrzewani są o ponad 80 przypadków celowego podłożenia ognia i byli od miesięcy rozpracowywani przez służby. Szkody wyrządzali między innymi okolicznym rolnikom, podpalając należące do nich stodoły oraz składowane na polach bele słomy. Za udział w akcjach gaśniczych pobierali następnie wynagrodzenie.

Wobec jednego z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, a pozostali zostali objęci dozorami policyjnymi. Zarząd OSP Jasienica postanowił w trybie natychmiastowym usunąć dotychczasowych druhów ze swoich struktur.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.