fbpx
Strona głównaWiadomościPodpalał stodoły ze sprzętem rolniczym. Były strażak trafił za kratki

Podpalał stodoły ze sprzętem rolniczym. Były strażak trafił za kratki

10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który jest odpowiedzialny za seryjne podpalenia na terenie gminy Kazimierz Dolny. Ujęli go policjanci z Puław.

Puławscy kryminalni od kilku miesięcy rozpracowywali sprawę licznych pożarów, do których dochodziło na terenie gminy Kazimierz Dolny. Najczęściej płonęły drewniane i niezamieszkałe budynki, takie jak pustostany czy stodoły ze znajdującym się wewnątrz sprzętem rolniczym. Podpalony został także także dawny ośrodek wypoczynkowy.

Działania operacyjne policjantów przyniosły oczekiwany efekt, bo zatrzymany został przez nich 24-letni letni mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny. Jak się okazało… były strażak – ochotnik.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a później doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Puławach, gdzie usłyszał 5 zarzutów dotyczących podpaleń i spowodowania strat wielkich rozmiarów. Przyznał, że podpalał budynki, bo był zafascynowany działaniami strażaków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.