fbpx
Strona głównaSensacjePodpalał siano, teraz za to odpowie. Nastolatek w rękach policji

Podpalał siano, teraz za to odpowie. Nastolatek w rękach policji

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w podkarpackim Tarnowcu skierowali do sądu wniosek o ukaranie 17-latka, który trudnił się podpalaniem suchych traw oraz beli siana.

Sprawa miała swój początek na przełomie czerwca i lipca tego roku. Policjanci odnotowali wówczas na terenie miejscowości Roztoki zgłoszenia dotyczące palących się nieużytków. W wyniku podpaleń niszczone były także bele z sianem. Początkowo śledczy mieli utrudnione zadanie. Zazwyczaj w trakcie wykonywanych czynności na miejscu pożarów byli bowiem wprowadzani w błąd przez nastoletniego chłopca, który twierdził, że widział uciekającego sprawcę podpaleń. Jak się później okazało, chciał w ten sposób oddalić podejrzenia od siebie.

Do ostatniego pożaru doszło z początkiem września, także w Roztokach. Podpalacz zniszczył dwie bele siana, tym razem jednak zebrane przez śledczych informacje pozwoliły na przedstawienie zarzutów 17-latkowi.

W trakcie przesłuchania młody mieszkaniec powiatu jasielskiego przyznał się do zniszczenia bel siana i opowiedział o wcześniejszych podpaleniach na terenie miejscowości Roztoki. Skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. W związku z tym, że kilku podpaleń dokonał nie mając ukończonych 17 lat, jego sprawą zajmie się także Sąd Rodzinny.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.