Pod Wrześnią płonęły wiata ze słomą i magazyn

W nocy z 11 na 12 kwietnia strażacy z Wrześni i okolic gasili sporych rozmiarów pożar w miejscowości Gulczewo (gmina Września).

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar słomy składowanej pod wiatą oraz pustego budynku magazynowego, wykonanego z płyty obornickiej, który również częściowo objęty pożarem.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palącą się słomę oraz budynek magazynowy i jednego prądu gaśniczego w obronie na sąsiadujące pozostałe obiekty magazynowe – relacjonują strażacy z PSP Września.

W gaszeniu pożaru brali udział strażacy z PSP Września, OSP Gozdowo, OSP Marzenin oraz OSP Nekla. Przyczynę pożaru wyjaśnia policja

Po ugaszeniu dachu i ścian budynku magazynowego przystąpiono do dogaszania słomy pod wiatą. Dodatkowo pogorzelisko zostało rozgarnięte Fadromą, przysłaną przez właściciela. Spaleniu uległa słoma składowana i wiata (ok. 3000 m3), poważnie zniszczony został także magazyn.

Paweł Palica

Foto: KP PSP Września, OSP Gozdowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności