fbpx
Strona głównaPozostałePod rzepak i zboża ozime

Pod rzepak i zboża ozime

Lubofos NK 10-0-12 jest przeznaczony do przedsiewnego nawożenie wszystkich roślin uprawnych jako nośnik azotu, potasu i składników drugoplanowych (magnezu i siarki). Pozwala na całkowite zaspokojenie potrzeb nawozowych względem azotu większości roślin jarych. Jest szczególnie polecany na plantacjach wymagających intensywnego nawożenia potasem i w stanowiskach o przynajmniej średniej zasobności w przyswajalny fosfor. N

Bardzo dobrze nadaje się do stosowania na glebach lekkich z natury ubogich w potas lub wyczerpanych z tego składnika. Nawóz może być stosowany do wczesno-wiosennego nawożenie rzepaku ozimego i zbóż ozimych. Nadaje się na plantacje wieloletnie, które wykazują duże zapotrzebowanie na potas. Formuła nawozu łączy dostarczenie roślinie uprawnej azotu i innych składników, z regulacją zasobności gleby w przyswajalny potas.

Właściwości
Lubofos NK 10-0-12 jest nawozem wieloskładnikowym, granulowanym. Wykazuje bardzo dobre właściwości rozsiewowe. Ze względu na amonową formę azotu, która zwiększa rozpuszczalność związków fosforu glebowego, nawóz poprawia także zaopatrzenie roślin w fosfor. Nowy Lubofos NK 10-0-12 jest cennym źródłem łatwo przyswajalnych form siarki i magnezu, które są niezbędne dla roślin uprawnych oraz stymulują plonotwórcze działanie azotu.

Stosowanie
Najwyższą efektywność nawożenia uzyskuje się stosując Lubofos 10-0-12 przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10 – 15 cm w czasie wykonywania przedsiewnych zabiegów uprawowych. Nawóz nie zawiera składników ograniczających kiełkowanie nasion, co umożliwia siew po 2-4 dniach od nawożenia. W przypadku pogłównego stosowania na plantacjach zbóż ozimych i rzepaku ozimego nawożenie należy wykonać w miarę możliwości w okresie wczesno-wiosennym, tak aby maksymalnie ograniczyć straty azotu. Na użytkach zielonych wskazane jest podzielenie dawki na dwie części i zastosowanie pierwszego nawożenia wczesną wiosną, a drugiego – po zbiorze pierwszego pokosu lub po drugim wypasie pastwiska.

Oprac. E.G.
na podst. mat. Luvena
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.