fbpx
Strona głównaWiadomościPod patronatem WRP

Pod patronatem WRP

Pod patronatem Wiadomości Rolniczych Polska w dniach 28 czerwca – 2 lipca w Mrzeżynie w województwie zachodniopomorskim odbyła się XXX jubileuszowa edycja Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

W tym roku imprezie organizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej uczestniczyło około 60 młodych animatorów kultury ludowej. Zespoły zmagały się w 7 konkurencjach: taniec ludowy, śpiew, FOLK- moda młodzieżowa, krasomóstwo- konferansjerka, rękodzieło artystyczne, małe formy teatralne czy muzyka instrumentalna. Jury najwyżej oceniło młodych artystów z zespołu  „Dolina Słomki” ze Stronia (woj. Małopolskie), drugie miejsce zajął zespół folklorystyczny „Gwoździec” z Gwoźdźca (woj. Małopolskie), a na trzecim miejscu uplasował się Zespół Folklorystyczny „Kurpiaki” z Myszyńca (woj. Mazowieckie).

Wysoki poziom festiwalu zgromadził znaczną liczbę widzów przebywających nad morzem na urlopach i wakacjach. Inicjatywa promocji kultury ludowej cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej i przyjezdnej społeczności co jest najlepszą nagrodą dla organizatorów, którzy zapewnili o kontynuacji, jakże szczytnego przedsięwzięcia w następnych latach – mówi Dariusz Suszyński, prezes zarządu Krajowego ZMW.

Głównym celem Festiwalu jest tworzenie więzi wspólnotowej młodego pokolenia Polaków w oparciu o wartości kultury narodowej oraz ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej poprzez rozwój tożsamości regionalnej. Ponadto zachęcenie młodzieży do poznania i ochrony regionalnego oraz narodowego dziedzictwa, aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym wspólnoty lokalnej, regionu, kreatywnego działania w kształtowaniu własnego środowiska i krajobrazu kulturowego i poszukiwania oryginalnych metod promocji dorobku własnego środowiska i własnych osiągnięć twórczych. Integrowanie młodzieży z różnych regionów Polski, tworzenie więzi wspólnotowej młodego pokolenia Polaków w oparciu o wartości kultury narodowej; ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej przez rozwój tożsamości regionalnej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.