Pod Koninem spłonęło ponad 2300 balotów słomy

Fot. Gmina Rychwał

Strażacy z Konina i okolicznych jednostek OSP brali 10 października w nocy udział w gaszeniu pożaru olbrzymiego stogu słomy w pobliżu miejscowości Kuchary Wielkie.

Na pomoc wezwani zostali kilka minut przed godz. 4 w nocy, na miejscu okazało się, że ogień obejmuje grubo ponad 2 tysiące składowanych w jednym miejscu balotów.

– Działania strażaków polegały na rozgarnięciu i gaszeniu wodą palącej się słomy. Prowadzono również działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się pożaru na pobliski wybieg dla zwierząt, gdzie znajdowało się ok. 250 sztuk bydła oraz pryzma z kiszoną. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 2300 szt. balotów słomy – informuje Komenda Miejska Pańśtwowej Straży Pożarnej w Koninie.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Rychwał, OSP Kuchary Kościelne, OSP Dąbroszyn, OSP Grochowy i OSP Grodziec.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności