Po MTAS FruitPRO

12 i 13 stycznia odbyły się w Warszawie dwunaste Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej. W obiektach wystawienniczych Expo XXI przy ulicy Prądzyńskiego wystawiało się blisko dwieście polskich i zagranicznych firm związanych z produkcją sadowniczą. Stoiska zajmujące powierzchnie około 10 tysięcy metrów kwadratowych odwiedziło łącznie ok. 5 tysięcy sadowników i osób związanych z branżą.

Od początku trwania targów ich organizatorami są BASF oraz Katedra Sadownictwa SGGW w Warszawie. Współpraca ta pozwala utrzymywać rangę imprezy na stałym wysokim poziomie – zarówno ekspozycja jak i towarzysząca jej konferencja merytoryczna co roku budzi żywe (mierzone frekwencją) zainteresowanie sadowników.

Elementem sesji konferencyjnej było forum dyskusyjne z udziałem Mirosława Maliszewskiego – posła na Sejm, prezesa Związku Sadowników Rzeczypospolitej, dra Grzegorza Klimka, Macieja Bartonia (UO Laboratorium, Grójec), oraz sadowników – Waldemara Żółcika i Piotra Korczaka.

Uczestnicy targów mieli również możliwość wysłuchać wykładów z zakresu agrotechniki i ochrony drzew owocowych i krzewów jagodowych przygotowanych przez specjalistów z Polski oraz kilku krajów zachodnioeuropejskich.

pg
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności