fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychPo delikatnych wzrostach czerwiec kończy się dla zbóż spadkami cen

Po delikatnych wzrostach czerwiec kończy się dla zbóż spadkami cen

Po dwóch dniach wzrostów ceny zbóż na światowych giełdach w czwartek znów spadły. I to sporo. Na paryskim Matifie cena pszenicy spadła o 2,3 proc. do 350,25 euro za tonę. Podobna skala spadków widoczna była za oceanem.

Podobnie spadła cena kukurydzy. Z nowych zbiorów o 2,61 proc., a ze starych o 2,55 proc., co ostatecznie dało ceny odpowiednio 298 i 296,75 EUR/t. Spadła także cena rzepaku, jednak procentowo najmniej, bo o 0,75 proc., co dało cenę 694 EUR/t.

Wzrosty cen zbóż w ostatnich dwóch dniach tłumaczone są zainteresowaniem inwestorów ziarnem ze względu na intensywne wcześniejsze spadki, jednak jak tłumaczą niektórzy analitycy, w dłuższej perspektywie zainteresowanie inwestorów rynkiem surowcowym, szczególnie w obliczu zapowiadanej recesji, będzie raczej spadało.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.