fbpx
Strona głównaPrawo i finansePłyty obornikowe i silosy kiszonkowe tylko na zgłoszenie?

Płyty obornikowe i silosy kiszonkowe tylko na zgłoszenie?

Rolnicy z Podlasia apelują  o wprowadzenie zmian pozwalających na budowę płyt obornikowych i silosów na kiszonki tylko na zgłoszenie budowy.

– Rozwój w polskim rolnictwie nie zwalnia. Gospodarstwa są sukcesywnie rozbudowywane, a skala produkcji stale rośnie. Rolnicy prowadzący hodowlę zwierząt muszą spełnić wiele wymogów dotyczących dostosowania infrastruktury gospodarstwa do prowadzonej produkcji w zakresie powierzchni płyty obornikowej, bądź silosów na kiszonki. Zanim rozpoczną budowę tych urządzeń muszą oni dopełnić wielu formalności, które spowolniają proces dostosowania gospodarstw do warunków unijnych oraz narażają rolników na kary z tego tytułu, a także ogranicza możliwości rozwoju produkcji w gospodarstwie – mówi Marek Siniło, wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Według samorządu rolniczego wprowadzenie możliwości budowy silosów i płyt obornikowych tylko na zgłoszenie budowy istotnie przyspieszyłoby rozwój polskiego rolnictwa, a co za tym idzie wzrost produkcji i wpływów do budżetu państwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.