Pług Unii Group znowu na podium

Zakończone 17 września 43. Mistrzostwa Czech w Orce w czeskiej miejscowości Peruc miały również polski akcent. Drugie miejsce zajął w nich zawodnik startujący z pługiem UNII GROUP. Był to Dalibor Kahánek reprezentujący czeską firmę Pol-Agro Trading ZT, która jest oficjalnym dilerem maszyn grupy kapitałowej UNIA w Czechach.


Konkurs składał się z kilku etapów. Oczywiście tylko najlepsi kwalifikowali się dalej. Przykładowo jedna z konkurencji polegała na wykonywaniu orki tylko jedną skibą. Zawody zostały przeprowadzone z dużym rozmachem. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu zawodników, których dopingowało kilka tysięcy osób.

To już kolejne podium w Mistrzostwach Czech w Orce dla Dalibora Kaháneka. W poprzednim roku i 42. edycji tych zawodów również zajął miejsce drugie. Za każdym razem orkę wykonywał pługiem marki UNIA GROUP IBIS LH 3+1, czyli 4-korpusowym, z zabezpieczeniem hydraulicznym. Według przysłowia – do trzech razy sztuka – liczymy na zwycięstwo w 44. edycji Mistrzostw Czech w Orce.

Wersje pługów serii IBIS L:
– wersja STANDARD: prześwit pod ramą 75 cm, rozstaw korpusów 90 cm, korpus MX
– wersja PLUS: prześwit pod ramą 80 cm, rozstaw korpusów 100 cm, korpus MX
– wersja PREMIUM: prześwit pod ramą 80 cm, rozstaw korpusów 90 cm, korpus LONG

Podstawowe dane techniczne pługów IBIS L:
– liczba korpusów: 3-4
– rama: 120x120x8 mm
– szerokość orki na korpus: 35, 40 lub 45 cm
– śrubowa regulacja ustawienia pierwszej skiby
– rodzaje zabezpieczeń korpusów: śrubowe, resorowe (S) lub hydrauliczne (H)
– zapotrzebowanie mocy od 80 do 120 KM

Początki dzisiejszej UNII GROUP związane są nieodłącznie z osobą inżyniera Augusta Ventzki’ego. Ten niezwykle utalentowany inżynier i konstruktor założył w Grudziądzu w 1882 roku Fabrykę Maszyn i Narzędzi Rolniczych. Trudno wyliczać wszystkie zmiany, jakie zaszły na przełomie tych lat… Obecnie Grupa Kapitałowa UNIA składa się z 5 fabryk: w Grudziądzu, Kutnie, Brzegu, Słupsku oraz Kątach Wrocławskich, zatrudniając łącznie ok. 1 350 osób. Unia to czołowy producent naszego kontynentu, obecny na 35 rynkach w Europie i na 60 rynkach na świecie.

Za: UNIA GROUP