Płoza zamiast kół

Zgrabiarka TOP 842 C z centralnym odkładaniem pokosu pracuje na szerokości 7,70 do 8,4 m. Pöttinger wyposażył ten model w innowacyjne rozwiązanie: nowa płoza ślizgowa montowana na życzenie w miejsce podwozia kopiującego, zapewnia stuprocentowe kopiowanie nierówności terenu, blisko palców zgrabiających. Flowtast bez problemu przemieszcza się po mokrych czy bagiennych łąkach o nierównej powierzchni. 

Po raz pierwszy to nowe rozwiązanie Pöttinger zaprezentował w zeszłym roku na targach Agritechnika w Hanowerze. Wczesną wiosną bieżącego roku Flowtast przeszedł pomyślnie testy w pracy na polu. Dla Pöttingera temat ,,czystej paszy” ma wyjątkowe znaczenie. Z tego powodu konstruktorzy firmy postanowili znaleźć rozwiązanie techniczne, które pozwoli zgrabiarce czysto pracować  w szczególnie trudnych warunkach. Przykładami takich warunków są mokre, bagniste łąki z głębokimi śladami po kołach, polach z niewykształconą do końca darnią, czy powierzchnie zbuchtowane przez dziki. Gdy koła podwozia kopiującego maszyny zapadają się na trudnym terenie, palce zgrabiarki zgarniają glebę i zanieczyszczają paszę.

Wyposażona w Flowtast zgrabiarka w ślizgu pokonuje problematyczne fragmenty łąki. Duża powierzchnia podparcia zwiększa nośność na mokrych, bagnistych glebach. Siłownik hydrauliczny odciąża karuzelę TOP 842 C i zapewnia mniejszy nacisk na podłoże, ok. 200 kg. To chroni glebę i płozę ślizgową. Mniejsze zużycie eksploatacyjne i mniejsze obciążenie ramy zgrabiarki, redukują ilość napraw i przestoje.

Inżynierowie Pöttinger testowali różne materiały i przy tym natknęli się na specjalne tworzywo sztuczne (PE 1000). Materiał ten charakteryzuje się dużą odpornością na zużycie i przetarcia. Każda płoza składa się z pięciu pojedynczych, wymienialnych płyt o grubości 15 mm. Dla zapewnienia perfekcyjnego kopiowania nierówności i dokładnego prowadzenia palców, płoza jest zamontowana blisko nich. Dzięki temu kopiuje na całej szerokości roboczej karuzeli. Również przy ściągnięciu maszyny w bok, sierpowata forma zapewnia najlepsze właściwości ślizgu.

W celu wzmocnienia efektu kopiowania, oprócz Flowtast zgrabiarka na życzenie może być wyposażona dodatkowo w koło Multitast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności