Płonęły stodoła i stajnia, konie ewakuowano

Do pożaru sporych rozmiarów zabudowań gospodarczych doszło kilka dni temu w wielkopolskiej wsi Police. Na pomoc wezwani zostali późnym wieczorem strażacy z Konina oraz mniejszych miejscowości z terenu gminy Sompolno.

– Zostaliśmy zadysponowani do pożaru stadniny koni w miejscowości Police. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pożarem objęte są dwa budynki gospodarcze: stodoła oraz stajnia, w której znajdowało się kilka sztuk koni oraz bydła. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji przybyłych na miejsce zastępów udało się wyprowadzić wszystkie zwierzęta – relacjonują druhowie z jednostki OSP w Lubstowie.

Zwierzęta udało się uratować, jednak straty materialne są spore

Dalsze działania polegały na częściowej rozbiórce dachu w celu dokładnego dogaszenia pożaru. Strażacy do swoich baz wrócili po niemal 5h walki z żywiołem. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Pożar objął także wiatę, pod którą znajdowały się maszyny rolnicze.

Paweł Palica

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Lubstowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności