Plany i nowości Bayer na 2015 rok

Podczas styczniowej konferencji prasowej, Bayer Crop Science przedstawił nowości, które w tym roku wprowadzą na rynek. Ale nie tylko to było przedmiotem rozmów…

Konferencja została zorganizowana przez BCS w Warszawie 20. stycznia. Był to idealny moment do podsumowania poprzedniego roku, ale też, i przede wszystkim, do przedstawienia zmian i nowości, których możemy się spodziewać w rozpoczynającym się roku.

Jak podkreślała Iwona Krych-Stec, świetne wyniki, które firma osiągnęła w minionym roku to efekt nie tylko bogatej i stale poszerzanej oferty, ale też świadomości rolników i ogrodników, co do zaleceń i stosowania pestycydów.

Jakie nowości pojawiły lub wkrótce pojawią się w ofercie BCS?

  • Boogie Xpro 400 EC – fungicyd o szerokim spektrum zwalczanych chorób zbóż
  • Biscaya 240 OD – insektycyd do zwalczania szkodników rzepaków
  • Nowa odmiana mieszańcowa rzepaku jarego Dodger, wprowadzana jako jedna z grup odmian pod marką InVigor
  • Akcja Nasiona + Decis Mega – do każdego worka wybranych odmian rzepaku jarego i ozimego, w tym również odm. Dodger, BCS dodaje Decis MEga 0,25 l za symboliczną złotówkę (+VAT), akcja ma przynajmniej częściowo rozwiązać problem związany z brakiem zapraw insektycydowych na nasionach

Rozszerzenia rejestracji:

  • Luna®Sensation 500 SC – rozszerzenie rejestracji o ochronę truskawek przed antraknozą i skórzastą zgnilizna owoców
  • Sencor® Liquid 600 SC –   rozszerzenie rejestracji o soję i szparagi
  • Betanal® maxxPro 209 OD  – na podstawie nowego rozszerzenia rejestracyjnego, może być stosowany do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych,  także  w buraku ćwikłowym.
  • Envidor® 240 SC – planowane na początku sezonu 2015 roku rozszerzenie rejestracji o stosowanie w ochronie przed insektami w uprawie truskawek, porzeczek, malin oraz czereśni i wiśni

W trakcie konferencji Dorota Kasza opowiedziała o akcji „Grunt to bezpieczeństwo“. W bieżącym roku będzie ona poświęcona owadom pożytecznym, w tym zapylającym. Bayer podkreśla ogromną rolę owadów pożytecznych w rolnictwie – dzięki działalności pszczół dziko żyjących oraz pszczoły miodnej plonowanie rzepaku zwiększa się o 10-30%, w uprawach warzywniczych czy sadowniczych, bez zapylaczy nie byłoby plonu i nasion. Jednakże często zapominamy, że nie tylko owady zapylające należą do grupy organizmów pożytecznych. Owady drapieżne czy pasożytnicze, a także nicienie owadobójcze i pająki przyczyniają się do ograniczenia liczby szkodników w uprawach.  Co więcej, nie wszystkie potencjalne agrofagi szkodzą uprawom w zauważalnym stopniu, gdyż ich liczebność jest skutecznie regulowana przez naturalnych wrogów. 
W związku z powyższą akcją, Bayer Crop Science już rozpoczął wykłady dla rolników i będzie je kontynuować podczas całego roku także na spotkaniach z uczniami szkół o profilu rolniczym i ogrodniczym. Prowadzone są także  zajęcia w BayLab dla najmłodszych, o bioróżnorodności.

Podczas konferencji Iwona Krych-Stec zaprosiła już wszystkich na Konferencję Ochrony Roślin Sadowniczych przy okazji zbliżających się targów TSW w Centrum EXPO XXI w Warszawie. W tym roku, 58. edycja konferencji organizowana przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach przy współpracy  Bayer CropScience odbędzie się w dniu 19.02.2015. Połączenie konferencji Ochrony Roślin z targami TSW w jednej lokalizacji, jest przykładem integrowania działań na rzecz polskiego ogrodnictwa, będzie to okazja do zapoznania się z szeroką ofertą wykładową i stoiskami licznych wystawców w części targowej.

Renata Struzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności