fbpx
Strona głównaPozostałePlan prawie wykonany

Plan prawie wykonany

Z 1,42 miliona uprawnionych, dopłaty bezpośrednie otrzymało już blisko 800 tys. rolników – poinformowała ARiMR. Oznacza to, że na konta rolników trafiło już około 3,66 mld zł. Do końca roku pieniądze ma otrzymać jeszcze kolejne 50 tys. beneficjentów. Agencja ma czas na wypłatę wszystkich środków, czyli 9,3 mld zł, do końca czerwca 2009.

Zarówno minister rolnictwa Marek Sawicki, jak i prezes ARiMR Dariusz Wojtasik, zapewniali, że do końca roku pieniądze z tytułu dopłat bezpośrednich otrzyma 850 tys. rolników. Wszystko wskazuje na to, że plan się powiedzie.

Dopłaty obszarowe w pierwszej kolejności przekazywane są na konta bankowe rolników z 89 powiatów dotkniętych tegoroczną suszą.
Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, w tym cukrowych, za 2008 r. można było składać w biurach powiatowych od 15 marca do 15 maja, a ostateczny termin minął 9 czerwca, lecz wtedy za każdy dzień roboczy opóźnienia rolnikowi potrącany był 1% z należnych dopłat obszarowych.

Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.