Plan prawie wykonany

Z 1,42 miliona uprawnionych, dopłaty bezpośrednie otrzymało już blisko 800 tys. rolników – poinformowała ARiMR. Oznacza to, że na konta rolników trafiło już około 3,66 mld zł. Do końca roku pieniądze ma otrzymać jeszcze kolejne 50 tys. beneficjentów. Agencja ma czas na wypłatę wszystkich środków, czyli 9,3 mld zł, do końca czerwca 2009.

Zarówno minister rolnictwa Marek Sawicki, jak i prezes ARiMR Dariusz Wojtasik, zapewniali, że do końca roku pieniądze z tytułu dopłat bezpośrednich otrzyma 850 tys. rolników. Wszystko wskazuje na to, że plan się powiedzie.

Dopłaty obszarowe w pierwszej kolejności przekazywane są na konta bankowe rolników z 89 powiatów dotkniętych tegoroczną suszą.
Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, w tym cukrowych, za 2008 r. można było składać w biurach powiatowych od 15 marca do 15 maja, a ostateczny termin minął 9 czerwca, lecz wtedy za każdy dzień roboczy opóźnienia rolnikowi potrącany był 1% z należnych dopłat obszarowych.

Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności