fbpx
Strona głównaPozostałePKM Duda: Będzie emisja akcji w II kwartale

PKM Duda: Będzie emisja akcji w II kwartale

Rekordy w produkcji oraz nową emisję akcji zapowiada PKM Duda, pomimo kłopotów z kontraktami walutowymi.

Maciej Duda, prezes PKM Duda, w czasie wczorajszej konferencji prasowej w Warszawie, pierwszej po ujawnieniu przez jego firmę strat na kontraktach walutowych, zdołał zachować zimną krew i przekonywał, że prowadzony przez firmę biznes ma się coraz lepiej, podaje Puls Biznesu.

Według właściciela PKM Duda, mimo niedoborów surowca na rynku, podstawowa działalność biznesowa rozwija się pomyślnie. Dzieje się tak dzięki trafionym inwestycjom w rozwój własnego zaplecza hodowlanego. W czwartym kwartale zakład w Grąbkowie zanotował rekordową wielkość uboju trzody chlewnej (240 tys. sztuk). Wysoki poziom ubojów przewidywany jest także w kolejnych miesiącach, by docelowo w 2009 r. osiągnąć poziom 1 miliona sztuk (744 tys. w 2008 r.).

Planowane jest te podwojenie wielkości hodowli na fermach własnych (z 90 tys. tuczników do 180 tys.), by udział własnego surowca w przetwórstwie zbliżyć do poziomu 18-20%.

Maciej Duda dementował też informacje o zaleganiu rolnikom z zapłatami za dostarczony surowiec, traktując te doniesienia jako czarny PR.

Oprac. Ewa Grabowska
na podst. Pulsu Biznesu
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.