fbpx
Strona głównaTechnikaPIR: wprowadzić badanie ciągników powyżej 3,5 tony w podstawowych stacjach kontroli

PIR: wprowadzić badanie ciągników powyżej 3,5 tony w podstawowych stacjach kontroli

Rolnicy domagają się podjęcia prac legislacyjnych zmierzających do zmiany przepisów w ustawie o ruchu drogowym, w celu usprawnienia systemu badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep powyżej 3,5 tony oraz poprawy ich jakości.

Izby rolnicze już wielokrotnie zgłaszały potrzebę umożliwienia badania wszystkich ciągników rolniczych, również tych o dużych gabarytach powyżej 3,5 tony w podstawowych stacjach kontroli pojazdów, a nie jak dotychczas w okręgowych stacjach lub też w infrastrukturze innej niż stacja kontroli pojazdów.

– Nie podlega żadnej wątpliwości, iż odbywanie przez rolników wielokilometrowych podróży do najbliższej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów pojazdem, który porusza się z niewielką prędkością i często blokuje drogę innym pojazdom jest uciążliwe zarówno dla rolnika jak i pozostałych użytkowników dróg. Już w 2018 roku Minister Infrastruktury zapewniał o podjęciu prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Jak dotąd nie widać rezultatu tych prac, co bardzo niecierpliwi rolników – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby rolniczej.

Według samorządu rolniczego uzasadniony i naglący jest jak naj szybszy powrót do tych prac, a co najważniejsze zwiększy poziom bezpieczeństwa użytkowania tych pojazdów przez rolników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.