PIR: wprowadzić badanie ciągników powyżej 3,5 tony w podstawowych stacjach kontroli

Rolnicy domagają się podjęcia prac legislacyjnych zmierzających do zmiany przepisów w ustawie o ruchu drogowym, w celu usprawnienia systemu badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep powyżej 3,5 tony oraz poprawy ich jakości.

Izby rolnicze już wielokrotnie zgłaszały potrzebę umożliwienia badania wszystkich ciągników rolniczych, również tych o dużych gabarytach powyżej 3,5 tony w podstawowych stacjach kontroli pojazdów, a nie jak dotychczas w okręgowych stacjach lub też w infrastrukturze innej niż stacja kontroli pojazdów.

– Nie podlega żadnej wątpliwości, iż odbywanie przez rolników wielokilometrowych podróży do najbliższej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów pojazdem, który porusza się z niewielką prędkością i często blokuje drogę innym pojazdom jest uciążliwe zarówno dla rolnika jak i pozostałych użytkowników dróg. Już w 2018 roku Minister Infrastruktury zapewniał o podjęciu prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Jak dotąd nie widać rezultatu tych prac, co bardzo niecierpliwi rolników – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby rolniczej.

Według samorządu rolniczego uzasadniony i naglący jest jak naj szybszy powrót do tych prac, a co najważniejsze zwiększy poziom bezpieczeństwa użytkowania tych pojazdów przez rolników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności