PIR: Sprostowanie do artykułu ONET wiadomości „Awantura na spotkaniu z ministrem. “Bandyci z PSL”

Podlaska Izba Rolnicza, w odniesieniu do artykułu opublikowanego na ONET wiadomości, przedstawia sprostowanie.

Celem ostatniego spotkania rolników z przedstawicielami resortu rolnictwa była merytoryczna rozmowa, a nie wulgarne i mocne słowa. „Działając w imieniu Podlaskiej Izby Rolniczej, w związku z zorganizowanym przez nas spotkaniem z udziałem rolników, samorządu województwa podlaskiego przedstawicieli administracji rządowej, mającego miejsce w dniu 2 lutego 2015 roku w siedzibie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, oświadczam jak poniżej.
Celem zorganizowanego spotkania była merytoryczna rozmowa rolników z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Środowiska a także z Głównym Lekarzem Weterynarii.

Ubolewamy, iż w trakcie rzeczowej dyskusji rzeczywiście padło wiele mocnych i wulgarnych słów. Podkreślamy, iż jako przedstawiciele samorządu rolniczego zdecydowanie odcinamy się od powyższych zachowań. Ubolewamy, że te niefortunne wypowiedzi zdominowały relacje ze spotkania rolników z przedstawicielami Rządu w Onet Wiadomości. Podkreślić należy jednak, iż emocje rolników z województwa podlaskiego są w pełni uzasadnione.

Przypominamy, iż rolnicy z naszego województwa od ponad roku zmagają się z problemami wynikającymi ze stwierdzeniem kilkudziesięciu przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików i zwierząt hodowlanych – co rodzi w ich gospodarstwie olbrzymie szkody majątkowe. W związku z czym, prosimy o zrozumienie takiego zachowania i niestawianie całego merytorycznego spotkania w złym świetle. Zwłaszcza bulwersujące zachowanie przejawiali rolnicy niezaproszeni spoza województwa podlaskiego.  

z poważaniem
Zarząd Podlaskiej Izby Rolniczej”