fbpx

PIORiN informuje o zmianach w organizacji podmiotów wykonujących oceny laboratoryjne nasion

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje , że w związku ze specjalizacją jednostek wchodzących w skład Centralnego Laboratorium GIORiN, od 23 maja 2022 r. Oddziały w Koszalinie, Rzeszowie i Białymstoku nie będą wykonywały oceny laboratoryjnej nasion.

W konsekwencji następuje zmiana organizacji badania prób materiału siewnego pobranych do oceny urzędowej na terenie 3 województw: podlaskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego.

Jak podaje PIORiN zgodnie z wprowadzona zmianą od 23 maja próby materiału siewnego pobrane do oceny urzędowej na terenie województwa:

– zachodniopomorskiego należy dostarczyć do Pracowni Zamiejscowej w Gdańsku Oddziału Centralnego Laboratorium GIORIN  w Pruszczu Gdańskim;

– podlaskiego należy dostarczyć do Oddziału Centralnego Laboratorium GIORIN  w Warszawie;

– podkarpackiego z partii soi oraz lnu w celu kwalifikacji (tzw. ocena pierwotna) należy dostarczyć do OCL GIORIN w Kielcach, a pozostałych gatunków do  Oddziału Centralnego Laboratorium GIORIN  w Krakowie.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.