fbpx
Strona głównaWiadomościPIORiN informuje o zmianach w organizacji podmiotów wykonujących oceny laboratoryjne nasion

PIORiN informuje o zmianach w organizacji podmiotów wykonujących oceny laboratoryjne nasion

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje , że w związku ze specjalizacją jednostek wchodzących w skład Centralnego Laboratorium GIORiN, od 23 maja 2022 r. Oddziały w Koszalinie, Rzeszowie i Białymstoku nie będą wykonywały oceny laboratoryjnej nasion.

W konsekwencji następuje zmiana organizacji badania prób materiału siewnego pobranych do oceny urzędowej na terenie 3 województw: podlaskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego.

Jak podaje PIORiN zgodnie z wprowadzona zmianą od 23 maja próby materiału siewnego pobrane do oceny urzędowej na terenie województwa:

– zachodniopomorskiego należy dostarczyć do Pracowni Zamiejscowej w Gdańsku Oddziału Centralnego Laboratorium GIORIN  w Pruszczu Gdańskim;

– podlaskiego należy dostarczyć do Oddziału Centralnego Laboratorium GIORIN  w Warszawie;

– podkarpackiego z partii soi oraz lnu w celu kwalifikacji (tzw. ocena pierwotna) należy dostarczyć do OCL GIORIN w Kielcach, a pozostałych gatunków do  Oddziału Centralnego Laboratorium GIORIN  w Krakowie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.