Pioneer świętuje 95 lat działalności

Pioneer świętuje 95 lat działalności; Fot. mat.prasowe

Pioneer był jedną z pierwszych firm nasiennych, która rozpoczęła hodowlę nowoczesnych, zaawansowanych nasion odmian mieszańcowych kukurydzy. Dziś jest to rozpoznawalna na całym świecie marka, która należy obecnie do Corteva Agriscience, globalnego lidera w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.

Pioneer na rynku jest już 95 lat. Historia firmy zaczęła się w 1926 od realizacji pomysłu na wyhodowanie nasion mieszańców kukurydzy.

– Produkty i usługi marki Pioneer należą do najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku, dzięki którym rolnicy mogą maksymalizować plony i uprawiać rośliny, których potrzebujemy, aby zaspokoić rosnące potrzeby żywieniowe świata. Od 95 lat wspieramy rolników, inwestujemy w społeczności i promujemy zrównoważone praktyki rolne. I będziemy to robić przez wiele następnych lat – powiedział Jim Collins, dyrektor generalny Corteva Agriscience.

Pioneer wywodzi się ze Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych, ale obecnie działa w skali globalnej. W Polsce, Pioneer prowadzi działalność od 1986 roku.

– To Pioneer pomógł stworzyć rolnictwo jakie znamy, nie tylko w USA, ale na całym świecie. W Polsce Pioneer od 35 lat dostarcza rolnikom wysokiej jakości nasiona i wspiera ich w prowadzaniu gospodarstw rolnych – powiedział Paweł Trawiński, dyrektor działu sprzedaży nasion w Corteva Agriscience w Polsce.

Przez blisko 100 lat Pioneer skupiał się na wprowadzaniu innowacji, których efektem była wyższa wydajność, bardziej zrównoważone praktyki rolne i wprowadzanie ulepszeń w rolnictwie w tych obszarach, które wcześniej uważano za nieosiągalne. Dzięki szerokiemu wyborowi nasion o sprawdzonych właściwościach, Pioneer ugruntował swoją pozycję jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w rolnictwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności