fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyPilne: 31 sierpnia KE zatwierdzi polski Krajowy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki...

Pilne: 31 sierpnia KE zatwierdzi polski Krajowy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Janusz Wojciechowski, unijny komisarz do spraw rolnictwa 31 sierpnia oficjalnie zatwierdzi w imieniu Komisji Europejskiej polski Krajowy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej, a w nim 25 miliardów euro dla polskich rolników na 5 lat 2023 – 2027.

Tym samym Polska znajdzie się grupie kilku państw członkowskich, których plany strategiczne zostaną zatwierdzone w pierwszej kolejności.

Według Wojciechowskiego Plan Strategiczny dla WPR  to historyczny dokument, ustalający programy i podział funduszy rolnych UE w Polsce na 5 lat ale tworzący też fundamenty przyszłej polityki rolnej na kolejne dekady.

Plan zawiera wiele nowych instrumentów wsparcia zwłaszcza dla małych i średnich gospodarstw rodzinnych, wsparcie dla hodowców na dobrostan zwierząt i wiele innych rozwiązań, często popieranych przez rolników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.