fbpx

Pilne: 31 sierpnia KE zatwierdzi polski Krajowy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Janusz Wojciechowski, unijny komisarz do spraw rolnictwa 31 sierpnia oficjalnie zatwierdzi w imieniu Komisji Europejskiej polski Krajowy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej, a w nim 25 miliardów euro dla polskich rolników na 5 lat 2023 – 2027.

Tym samym Polska znajdzie się grupie kilku państw członkowskich, których plany strategiczne zostaną zatwierdzone w pierwszej kolejności.

Według Wojciechowskiego Plan Strategiczny dla WPR  to historyczny dokument, ustalający programy i podział funduszy rolnych UE w Polsce na 5 lat ale tworzący też fundamenty przyszłej polityki rolnej na kolejne dekady.

Plan zawiera wiele nowych instrumentów wsparcia zwłaszcza dla małych i średnich gospodarstw rodzinnych, wsparcie dla hodowców na dobrostan zwierząt i wiele innych rozwiązań, często popieranych przez rolników.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.