Pilarki spalinowe w natarciu

Każdy gospodarz ogrodu wie, że cięcie drewna kominkowego, ścinanie drzew, czy przycinanie gałęzi to zadanie stworzone dla niego. Każdy też ma woje preferencje co do wyboru rodzaju pilarki. Tymczasem rynek zalewa coraz więcej nowości. Którą wybrać?

W najbliższym, grudniowym numerze Wiadomości Rolniczych Polska znajdziecie porady, jakie pilarki są dostępne na rynku, czym konkretne rodzaje się charakteryzują i który z dostępnych modeli najlepiej wybrać. Wielu ceni wykorzystanie w pilarkach silnika spalinowego – jego mobilność, moc i wytrzymałość. McCulloch proponuje rozwiązania pilarek bez ograniczeń – dla bezpiecznej i wydajnej pracy w każdych warunkach. Oprócz cierpliwości i motywacji do pracy, nic nie pomaga bardziej od rozsądnego planowania. Dlatego przed wyborem pilarki idealnej, należy przeanalizować kilka ich walorów, aby później nie dać się zaskoczyć. Potrzebujemy takiej, która przetrwa niejedno cięcie i posłuży na długie lata.
Siła gwarantowana
Po pierwsze, zwróćmy uwagę na konstrukcję i funkcje ergonomiczne pilarek spalinowych marki McCulloch. Niski poziom drgań i wyważony korpus maszyny odpowiadają za bezpieczeństwo. Ergonomia jest równie ważna, co mały ciężar. Zawodowi drwale do wycinki lasów często stosują maszyny przekraczające wagę 6 kg.
Kolejny ważny parametr to długość prowadnicy. Warto przemyśleć, do czego najczęściej będziemy jej używać. Do prac przy domu, McCulloch proponuje optymalną długość – 15” równoważną 38 cm, którą oferuje model CS 410 ELITE. – Dla podejmujących walkę                    z potężniejszymi materiałami, lepsza będzie prowadnica dłuższa, np. 18”. Dzięki takiej długości maszyna zyska na wydajności przy cięciu grubych pni, a jej moc pozwoli zaoszczędzić nam nasze siły – radzi Jerzy Banaszczyk, ekspert marki McCulloch.
Wybierając moc pilarki spalinowej, zostajemy w przedziale 1,3 do 2 kW – taka moc podoła wszystkim pracom w naszym ogrodzie, nawet usuwaniu konsekwencji nagłej katastrofy naturalnej, jak burza czy silny wiatr. Nie bez znaczenia w takich sytuacjach jest także mobilność pilarek spalinowych – możemy zabrać ją wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna, bez martwienia się o dostęp do energii. McCulloch stosuje system Oxypower, dzięki któremu większa moc to także mniejsze zużycie paliwa i emisja zanieczyszczeń.
Na komfort pracy wpływa wiele innych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy doborze pilarki idealnej. Zespolona dźwignia ssania i zapłonu redukuje ryzyko zalania silnika i ułatwia uruchomienie, a wskaźnik poziomu paliwa pozwoli na ciągłą kontrolę jego stanu. Obecność gniazda klucza uniwersalnego pozwala na posiadanie klucza zawsze pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem jest także znacznik kierunku obalania drzewa oraz CCS, czyli system wstępnego oczyszczania powietrza, który, zmniejszając poziom zabrudzenia filtra, przedłuża żywotność naszego łańcuchowego pomocnika.
Precyzyjne cięcie
Technologia pilarek spalinowych McCulloch niweluje ryzyko i zabezpiecza użytkownika, jednak nikt nie zadba o nas lepiej niż my sami. Zanim podejmiemy pracę urządzeniem, należy przeczytać instrukcję obsługi. Nasze pilarki podziękują nam też za regularne przeglądy techniczne. Powinniśmy sprawdzać ich czystość i stan podstawowych części. Elementem, bez którego nie powinniśmy zbliżać się do maszyny jest ubiór ochronny. – Spodnie z ochroną przed przecięciem, kask z osłoną na oczy, ochronniki słuchu, specjalne buty i rękawice to absolutne minimum w pracy każdą pilarką. Gwarantuje bezpieczeństwo i dodaje pewności – podkreśla Jerzy Banaszczyk.
Renata Struzik za: McCulloch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności