Piknik „Poznaj dobrą żywność” za nami

W sobotę 15 czerwca odbył się jubileuszowy, X Piknik Poznaj Dobrą Żywność. Impreza po raz piąty gościła w kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Rektor SGGW, prof. dr hab. Alojzy Szymański oraz minister rolnictwa Stanisław Kalemba zwiedzali stoiska z produktami opatrzonymi znakiem jakości PDŻ.

Podczas sobotniego pikniku SGGW odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób. W ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowano prezentacje i degustacje polskich produktów wyróżnionych prestiżowym znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” oraz żywności wytwarzanej w krajowych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów ekologicznych. Swoje wyroby zaprezentowało około 120 firm. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą wypoczynku na wsi, obejrzeć wystawę historycznych maszyn i urządzeń rolniczych, czy też odwiedzić mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Dla najmłodszych gości przygotowano wiele zabaw i gier związanych z żywnością.
Głównym celem programu PDŻ jest kreowanie pozytywnego wizerunku artykułów rolno-spożywczych wysokiej jakości. Znak Poznaj Dobrą Żywność informuje konsumentów o tym, że wybrany przez nich produkt jest wytworzony ze sprawdzonych surowców i posiada prawidłowe oznakowanie. Umieszczany na opakowaniu, ma ułatwiać odszukanie produktu wysokiej jakości, bezpiecznego i smacznego wśród wielu innych na sklepowych półkach.
Warto dalej inwestować w sektor rolny, który nie tylko przynosi dochód, ale też zachowuje bardzo wiele miejsc pracy” – powiedział minister Stanisław Kalemba. Przypomniał również, że tydzień temu właśnie tutaj, na SGGW, odbył się finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, której uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą. „To ci młodzi ludzie są naszym kapitałem i to bardzo dobrze rokuje dla przyszłości polskiego rolnictwa, gdyż już obecnie mamy jeden z największych udziałów młodych rolników w całej Unii Europejskiej” – dodał szef resortu.
Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański podczas uroczystości otwierającej Piknik „Poznaj dobrą żywność” podkreślał znaczenie uczelni dla gospodarki i przemysłu rolno-spożywczego oraz zaprosił maturzystów do podjęcia studiów na jednym z 34. kierunków jakie w tym roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ma w swojej ofercie dydaktycznej.
(mat, SGGW)