Pijemy mniej soków i nektarów

Europejczycy piją mniej soków i nektarów owocowych. Polska w tym zestawieniu nie wypada najgorzej, jednak spożycie tych produktów na jednego mieszkańca wciąż pozostawia wiele do życzenia.

W najnowszym raporcie European Fruit Juice Association opublikowano najnowsze dane dotyczące unijnej konsumpcji soków i nektarów owocowych. Według nich, w ubiegłym roku  łączne spożycie tych produktów we wszystkich krajach UE 28 to 9,702 mln litrów – czyli o 3,3% soków mniej niż w roku 2013.

Największe spożycie soków i nektarów owocowych odnotowano w Niemczech (2,406 mln l), Francji (1,551 mln l), Wielkiej Brytanii (1,192 mln l), Hiszpanii (968,0 tys. l) oraz Polsce (699 tys. l). Wyniki te różnią się nieco od unijnego spożycia soków i nektarów na jednego mieszkańca. W tym przypadku zwycięzcą jest Malta – około 33,6 litrów/osobę. Na drugim miejscu znalazły się Niemcy – 29,7 litra, Holandia – 26,8 litra osób oraz Finlandia – 26,3 litra i Cypr – 24,3 litra/obywatela.
Według danych z raportu, globalne spożycie soków i nektarów owocowych to około 38,653 mln litrów.

Renata Struzik, źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności