Pij mleko

Polska Izba Mleka w kolejnej odsłonie kampanii informacyjno – promocyjnej „Mamy kota na punkcie mleka” zachęca do spożywania mleka i jego przetworów.

Mleko to bogactwo składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.Ten smaczny napój zawiera białka, cukry, tłuszcze, witaminy i sole mineralne. Najpowszechniej spożywane na świecie mleko krowie zawiera średnio: 87,7% wody, 3,6% tłuszczu, 0,19% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, 2,5% białka (kazeina), 0,83% białka-alfa S1 (kazeina), 0,6% białka serwatkowego, 0,3% beta-laktoglobuliny, 0,09% alfa-laktoglobuliny, 0,06% białka odpornościowego, 4,6% laktozy, 0,12% wapnia, 0,2% innych związków organicznych, 0,7% składników mineralnych.

Jeśli spożywalibyśmy tylko mleko i jego przetwory – bylibyśmy w stanie zabezpieczyć organizm przed niedoborami kaloryczno-białkowymi. Spożywanie mleka, zgodnie z zalecanymi normami, pokrywa także całkowite zapotrzebowanie organizmu na wapń – podstawowy składnik budulcowy kości i zębów. Mleko zawiera także magnez, potas, witaminy z grupy B, a zwłaszcza B1 i B2 oraz B6 i B12, jak również witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A, D i E. Wystarczy jeszcze raz zerknąć na wszystkie wymienione składniki mleka i porównać, ile trzeba by kupić tabletek, by to wszystko dostarczyć do organizmu. A wystarczy pić mleko i spożywać mleczne przetwory. Smacznie, zdrowo i dużo taniej od medykamentów – informuje Polska Izba Mleka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności