Pij mleko każdego dnia

Polska Izba Mleka również i w tym roku realizuje projekt edukacyjno – informacyjny pt. „Dzieciaki Mleczaki”. Założeniem projektu, który jest finansowany z Funduszu Promocji mleka jest wsparcie oraz dotarcie do jak największej liczby placówek oświatowych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, które poprzez zabawę i edukację wesprą działania mające na celu promocję spożycia mleka i jego przetworów.

Celem programu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości wśród najmłodszych w temacie wpływu mleka oraz produktów mlecznych na ich prawidłowy rozwój. Dzięki nauce poprzez zabawę kształtujemy prawidłowe nawyki żywieniowe w tym również wykreowanie mody na picie mleka każdego dnia. 
 
– Każda placówka oświatowa, która przyłączy się do programu jest aktywnie wspierana w realizacji działania poprzez materiały edukacyjne oraz gadżety promocyjne. Organizowane są na terenie całego kraju turnieje wiedzy mlecznej dla najmłodszych, konkursy, eventy oraz spotkania dla przedszkoli – informuje Polska Izba Mleka.
 
Obi oba