fbpx

Pierwszy statek z Morza Czarnego wypłynął korytarzem humanitarnym 

Po wycofaniu się Rosji ze Zbożowej Inicjatywy Czarnomorskiej ruch statków cywilnych na Morzu Czarnym został zablokowany. Ukraina zadeklarowała, że wbrew groźbom agresora stworzy możliwość wypływania statków z towarami, szczególnie zbożem, z portów czarnomorskich.  

W środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński poinformował na Twitterze, że pierwszy statek z żywnością wypłynął z Morza Czarnego. 

Samasz loteria - baner

“Ukraina zrobiła właśnie ważny krok w kierunku przywrócenia swobody żeglugi na Morzu Czarnym. Pierwszy statek cywilny przepłynął przez nowy korytarz humanitarny Ukrainy, wypływając z portu w Odessie. Obecnie jest w drodze do Bosforu. Wcześniej Ukraina oficjalnie powiadomiła Międzynarodową Organizację Morską o funkcjonowaniu korytarza. IMO potwierdziła prawo Ukrainy do zapewnienia swobody żeglugi i wezwała Rosję do zaprzestania gróźb i przestrzegania międzynarodowych konwencji. Bezpieczne morze dla wszystkich. Takie jest pryncypialne stanowisko Ukrainy i naszych partnerów. Swoboda i bezpieczeństwo żeglugi to podstawowe zasady międzynarodowe”. 

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.