Pierwszy sportowy samochód z kratką

Do szerokiej gamy modeli Skody z homologacją ciężarową, dołączają właśnie kolejne – Octavia w wersji RS i Scout. Octavię RS i Octavię Scout można teraz nabyć z homologacją ciężarową, która umożliwia odliczenie podatku VAT.

Sportowa wersja Octavii – model RS – w wersjach opartych na nadwoziu typu sedan i combi dołączyła do modeli w wersji VAN i Premia. Octavia to model, który był najchętniej kupowanym samochodem z kratką” w 2009 roku. To także jeden z pierwszych sportowych modeli samochodów z kratką!

Octavia RS z homologacją ciężarową jest dostępna z dwoma jednostkami silnikowymi: 2.0 TFSI (200 KM) oraz 2.0 TDI CR DPF (170 KM). Oba silniki występują z manualna skrzynią 6-stopniową lub automatyczną DSG.

W ofercie Skoda Auto Polska jest już też dostępna uterenowiona wersja Octavii Scout VAN, z nadwoziem combi. Dostępne wersje silnikowe to 1.8 TSI (160 KM) oraz 2.0 TDI DPF (140 KM), które występują z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Linia Scout to specjalny pakiet wyposażenia: zwiększony o 40 mm prześwit, charakterystyczne plastikowe osłony zderzaków, nadkoli i drzwi, a także specjalnie zaprojektowane felgi, dostępne tylko dla tej wersji. Wszystkie wersje wyposażone są w napęd na cztery koła i sprzęgło Haldex 4 generacji.