fbpx
Strona głównaWiadomościPierwszy przypadek ASF w województwie pomorskim

Pierwszy przypadek ASF w województwie pomorskim

Po raz kolejny o swoje obecności w naszym kraju przypomniał afrykański pomór świń (ASF). Na terytorium województwa pomorskiego stwierdzono pierwszy przypadek tej choroby u dzików.

– Pierwszy przypadek ASF został stwierdzony u dzika odstrzelonego w pobliżu miejscowości Marzęcino- Gmina Nowy Dwór Gdański, powiat Nowy Dwór Gdański, na podstawie wyników badań, otrzymanych w dniu 15 maja br. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach – informuje Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Teren na którym wystąpił pierwszy przypadek ASF u dzików w województwie pomorskim jest obszarem objętym ograniczeniami (tzw. „czerwoną strefą”, która obejmuje część Gminy Nowy Dwór Gdański), wymienionym w części II załącznika do decyzji wykonawczej Komisji nr 2014/709/UE.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.