fbpx
Strona głównaTechnikaPierwszy 3-metrowy, mechaniczny siewnik Horscha

Pierwszy 3-metrowy, mechaniczny siewnik Horscha

Horsch wprowadza do sprzedaży swój pierwszy mechaniczny siewnik Versa 3 KR o szerokości 3 m, nabudowany na bronę aktywną Horsch Kredo.


W przypadku siewnika Versa 3 KR, rodzaj mechanicznego układu wysiewającego zasilanego elektrycznie został stworzony całkowicie od podstaw. Każdy dozownik jest indywidualnie połączony z wałem za pomocą kół zębatych. Oznacza to, że ścieżki technologiczne można zmieniać indywidualnie i bez narzędzi, a także tworzyć różne rozstawy rzędów; od 12,5
poprzez 15 i 30 cm do nawet 45 cm. W zależności od wysiewanych nasion, samo ich dozowanie można łatwo regulować za pomocą zasuwy. Koła dozujące można również zdejmować pojedynczo i bez narzędzi w celu dopasowania do wysiewanej rośliny lub do kontroli.

Aparaty wysiewające siewnika Horsch Versa 3KR

Versa bazuje na bronie wirnikowej Kredo o szerokości 3 m, znanej z napędzanego
pneumatycznie siewnika Express 3 KR. Posiada 10 wirników na 3 m szerokości roboczej i została zaprojektowana z myślą o maksymalnej stabilności nawet na kamienistych glebach. Może być wyposażona w szybko wymienialne zęby na zaczepie lub uchwycie. Dostępne są zęby z powłoką z węglika spiekanego, zapewniającą im maksymalną żywotność. Wał pierścieniowy trapezowy tworzy perfekcyjną bruzdę siewną nawet w trudnych i wilgotnych warunkach.

Nowością w siewniku jest stalowy zbiornik o pojemności 900 litrów, można go powiększyć opcjonalną przystawką, nawet do 1500 l. Nowością są również redlice DuoDisc, których konstrukcja opiera się na sprawdzonych elementach redlic TurboDisc. Redlice DuoDisc są połączone z ramą siewnika Versa za pomocą sprężyn i są zoptymalizowane pod kątem masy, szczególnie dla tego typu maszyn.

Siewnik Horsch Versa 3 KR

Głębokość siewu i nacisk redlic ustawia się za pomocą klucza uniwersalnego, a opcjonalnie odbywa się to hydraulicznie. Proces kalibracji jest bardzo łatwy dzięki napędowi elektrycznemu i można go również przeprowadzić za pomocą bezpłatnej aplikacji Horsch MobileControl.

Versa jest już dostępna w sprzedaży, a pierwsze dostawy na polski rynek są planowane na
przełomie sierpnia i września 2021 roku.

Źródło: Horsch

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.