fbpx

Pierwsze w tym roku ognisko ASF w Małopolsce

W miejscowości Obłazy Ryterskie w gminie Rytro w powiecie nowosądeckim 29 kwietnia wykryto pierwsze w tym roku ognisko afrykańskiego pomoru świń. Ognisko zostało stwierdzone u dzika odstrzelonego w ramach ostrzału sanitarnego dzików.

– W ognisku ASF zostały wdrożone wszystkie procedury zwalczania przewidziane w przypadku wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) u zwierząt dzikich – informuje Grzegorz Kawecki, zastępca Małopolskiego Lekarza Weterynarii.

Samasz loteria - baner

W związku ze stwierdzeniem ASF  Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do organizacji rolniczych działających na terenie Małopolski o informowanie hodowców świń na temat aktualnej sytuacji epizootycznej dotyczącej afrykańskiego pomoru świń oraz  o wymaganiach dla gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną, w szczególności dotyczących przestrzegania zasad bioasekuracji oraz identyfikacji i rejestracji zwierząt.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.