fbpx
Strona głównaUprawaKukurydzaPierwsze siewniki Horizon pracują już w Polsce. Jak się sprawdzają?

Pierwsze siewniki Horizon pracują już w Polsce. Jak się sprawdzają?

Firma Horizon powstała stosunkowo niedawno, bo 1,5 roku temu. Jej nazwa może nie mówi wiele, ale nazwisko założyciela, George’a Sly’a, założyciela Sly Agriculture, jest zwolennikom uprawy uproszczonej dobrze znane. O maszynach firmy Horizon rozmawiamy z Mateuszem Graczykiem.

Firma Horizon produkuje maszyny do uproszczonych technologii strip-till i no-till. Siewniki przeznaczone do technologii no-till umożliwiają otwieranie i zamykanie szczelin nawet na bardzo ciężkich glebach. Podczas pokazów organizowanych przez firmę Agrohandler można było oglądać m.in. siewnik z technologią precission planting.

Prezentowany siewnik jest już po testach polowych w naszym kraju; w tym roku obsiał już ok. 800 ha buraków i kukurydzy, wstępnie z bardzo dobrym efektem. Przede wszystkim na uwagę zasługują równomierne wschody roślin.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.