fbpx

Pierwsze okno z PCV

W lutym i marcu cała Polska szuka najstarszego okna PCV. Do konkursu zostały zgłoszone okna z całej Polski, montowane w latach 1975-2000, najczęściej na terenie województwa śląskiego, ale również np. podlaskiego.

Od początku lutego trwa akcja poszukiwania najstarszego okna PCV w Polsce. Spośród okien zgłoszonych do konkursu w lutym, najstarsze pochodzi z 1975 roku.

– Zgłoszenia są weryfikowane pod kątem dowodowym. W trakcie wizji lokalnej gromadzimy posiadany przez właściciela okna materiał dowodowy oraz sprawdzamy datę produkcji. Zaczynamy od najstarszego zgłoszonego okna, i jeśli dowody okazują się wystarczające poprzestajemy na tym przypadku – mówi Hanna Gut z agencji GutPR.

Najstarsze obecnie zgłoszone i zweryfikowane okno pochodzi od polskiego producenta i zostało całkowicie wyprodukowane w Polsce. Jest ono zamontowane w Łaziskach Górnych. Właściciel okna posiada dokument ze spółdzielni mieszkaniowej Razem” w Łaziskach, który poświadcza m.in. datę oddania mieszkań do eksploatacji i potwierdza, iż w wybudowanym przez FADOM Żory budynku zostały zainstalowane okna z PCV. Co ciekawe, okna były montowane bezpośrednio w prefabrykatach, jeszcze przed powstaniem budynku.

Dodatkowo na oknach pozostały fabryczne oznaczenia Huty Szkła Okiennego Szczakowa, datujące rok produkcji szyb na Październik 1975. Okno powstało zatem nie później niż w Grudniu 1975.

To jeszcze nie koniec akcji poszukiwań pierwszego okna PCV w Polsce. Czy uda się znaleźć okno PCV wyprodukowane i zamontowane wcześniej niż w 1975 roku? Do końca marca okna można zgłaszać na oficjalnej stronie konkursowej www.pierwsze-okno.pl. Na zwycięzcę czeka darmowa wymiana okien we wskazanym lokalu do kwoty 20 000 zł.

Organizatorem konkursu jest agencja GutPR.

Oprac. E.G.
na podst.mat. GutPR

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.