fbpx
Strona głównaPozostałePierwsza polska przyczepa z systemem Power-Push wyjedzie na pola z marką PRONAR

Pierwsza polska przyczepa z systemem Power-Push wyjedzie na pola z marką PRONAR

Już na wrześniowym AgroShow w Bednarach Pronar zaprezentuje najnowocześniejszy – jak dotąd – typ przyczepy o symbolu T900. W przyczepie zastosowano unikalny system Power-Push, który umożliwia rozładunek towarów poprzez przesuwanie załadunku przednią ścianą skrzyni ładunkowej. To pierwsze tego typu rozwiązanie konstrukcyjne zastosowane przez polską firmę.

Popychana siłownikami hydraulicznymi T900 Power-Push gwarantuje rozładunek każdego typu towaru. Specjalnie zastosowany układ siłowników cechuje się niskim zapotrzebowaniem na olej z układu hydraulicznego ciągnika. Wystarczy nie więcej niż 40 litrów oleju, by przyczepa perfekcyjnie wypełniała swoje zadania. Dzięki wykorzystaniu opcji podnoszenia ściany, w ostatniej fazie wyładunku możliwe jest całkowite opróżnienie powierzchni ładunkowej przyczepy. To bardzo pomaga w jej oczyszczeniu z resztek towaru.

System przesuwanej ściany T900 Power-Push PRONAR to równie gwarancja łatwego rozładunku przewożonych materiałów w trudnych warunkach atmosferycznych bądź lokalowych, np. w niskich budynkach, na dużych pochyłościach terenu lub przy silnym wietrze. Nie bez znaczenia jest równie przesuwna ściana przyczepy, która dokładnie sprasowuje kiszonkę, dzięki czemu można jednorazowo transportować znacznie więcej towaru. Solidna i precyzyjnie wykonana skrzynia ładunkowa przyczepy T900 umożliwia przewóz zarówno ciężkich (ziemia, żwir), jak i sypkich (zboże, rzepak) materiałów.T900 Power-Push PRONAR to połączenie nowego designu i wszechstronności zastosowania. To idealne rozwiązanie konstrukcyjne, które znakomicie sprawdzi siew gospodarstwach rolnych.

Dane techniczne T900 Power – Push PRONAR:
– Przyczepa z ruchomą ścianą T900 PRONAR
– Konstrukcyjnie dopuszczalna masa całkowita: 33000kg
– Obciążenie oka dyszla: 3000kg
– Obciążenie zestawu kołowego: 30000kgDyszel:
– dyszel resorowany resorem stalowym z cięgnem o nośności 3000kg (do wyboru:cięgno kulowe K80, cięgno obrotowe fi50, cięgno fi40)
– możliwość regulacji wysokości oka dyszla
Skrzynia ładunkowa:
– wymiary wewnętrzne: 2000/2370/8000 (w/s/d)
– gr. ścian/podłoga: 4/6
Zawieszenie:
zawieszenie tridem, resorowane sześcioma resorami stalowymi z wahaczami
– oś przednia i tylna biernie kierowane
Ściana ruchoma:
– ściana wyposażona w elastomerowe uszczelnienia
– ściana w ostatniej fazie wyładunku unoszona hydraulicznie
– układ hydrauliczny przesuwania ściany potrzebuje zaledwie 40 litrów oleju
Klapa tylna:
– klapa hydraulicznie unoszona

opr. MS/Wrp.pl
źródło:www.pronar.pl

O Pronarze
Pronar jest liderem w produkcji ciągników (o mocy od 35 do 265 KM), przyczep(o ładowności od 2,5t do 28t), maszyn rolniczych (owijarki, wozy paszowe, prasybelujące), sprzętu komunalnego w Polsce oraz znaczącym wytwórca kół tarczowych naświecie. Firma jest również producentem pneumatyki i hydrauliki siłowej oraz wyrobów ztworzyw sztucznych. Główna siedziba Spółki Pronar mieści się w Narwi na Podlasiu.Grupa Pronar sp. z o.o. działa poprzez rozbudowana siec partnerów w Polsce i zagranica. Firma zatrudnia dziś prawie 1800 pracowników.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.