fbpx
Strona głównaWiadomościPieniądze z budżetu państwa na działalność w organizacjach ponadnarodowych

Pieniądze z budżetu państwa na działalność w organizacjach ponadnarodowych

Działalność polskich organizacji rolniczych w organizacjach ponadnarodowych dofinansowywana jest od 2006 r. z budżetu państwa. Wczoraj w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisana została nowa umowa na lata 2021-2026. 

Jak informuje MRiRW, 9 sierpnia minister Robert Telus oraz przedstawiciele Krajowej Rady Izb Rolniczych prezes Wiktor Szmulewicz i wiceprezes Mirosław Borowski podpisali umowę o udzielenie KRIR dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z uczestnictwem polskich organizacji rolniczych w ponadnarodowych organizacjach rolniczych reprezentujących interesy zawodowe rolników indywidualnych wobec instytucji Unii Europejskiej w 2023 r. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, po zawarciu tej umowy, Krajowa Rada Izb Rolniczych będzie mogła zawrzeć umowy o udzielenie dofinansowania z poszczególnymi organizacjami rolniczymi. Uprawnionymi do otrzymania dotacji za pośrednictwem KRIR są Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, NSZZ RI „Solidarność”, Związek Zawodowy Rolnictwa SAMOOBRONA, Związek Zawodowy Rolników „Ojczyzna”, Polska Federacja Rolna, Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników, Związek Młodzieży Wiejskiej, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego.  

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.