fbpx
Strona głównaPrawo i finanseNajnowsze informacjePieniądze na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Czasu na złożenie wniosku...

Pieniądze na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Czasu na złożenie wniosku już niewiele

Jeszcze tylko przez tydzień, do piątku 24 lutego, można składać wnioski o pomoc na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”. 

Rolnicy, którzy chcą ochronić gospodarstwa przed ASF, a także spółki wodne planujące inwestycje w urządzenia zabezpieczające gospodarstwa przed suszą czy powodzią mogą skorzystać ze wsparcia z PROW 2014-2020. Wnioski o wsparcie inwestycji przyjmują do 24 lutego oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc w wysokości do 100 tys. zł w formie refundacji do 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji mogą otrzymać rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 świń bądź zrealizowali zobowiązania rolno-środowiskowe w ramach wariantu 7.4 – zachowanie lokalnych ras świń, i chcą przeprowadzić inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). 

Pomoc przysługuje także spółkom wodnym lub ich związkom, w których większość stanowią rolnicy posiadający grunty rolne, lub w których więcej niż połowa zmeliorowanych gruntów objętych działalnością spółki jest w posiadaniu rolników. Maksymalna wysokość pomocy dla tej grupy wynosi 1 mln zł – przy wykorzystaniu tych środków można m.in. wykonać roboty na urządzeniach melioracyjnych w celu zabezpieczeniu gospodarstw przed skutkami suszy lub powodzi, jak remont rowu melioracyjnego, budowę progu piętrzącego, prace na sieciach drenarskich. Także w tym przypadku limit dofinansowania wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji. 

Dokumenty można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, a także nadawać przesyłką rejestrowaną w placówce pocztowej bądź w formie dokumentu elektronicznego na skrzynkę podawczą ePUAP. 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.