Pieniądze dla wiejskich gospodyń

W tym roku dzięki przyjętej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o kołach gospodyń wiejskich będzie możliwe udzielanie kołom gospodyń pomocy finansowej z budżetu państwa w łącznej wysokości 40 mln zł.

– Zmiana przepisów ma na celu wzmocnienie środowisk wiejskich poprzez wyposażenie kół gospodyń wiejskich w osobowość prawną i umożliwienie samodzielnego działania, m.in. w zakresie ubiegania się o pomoc finansową na realizację działań istotnych dla społeczności wiejskiej – uzasadnia poseł Robert Telus.

Z pomocy będzie mogło skorzystać ponad 11 tys. kół. Ponadto uchwalona 7 maja ustawa powierza nadzór nad działalnością kół Pełnomocnikowi Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych.

– Warunkiem ubiegania się o wsparcie jest rejestracja koła w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Następnie należy złożyć w ARiMR wniosek o dotację. Każde wnioskujące o dotację KGW może liczyć na wsparcie w wysokości od 3 do 5 tys. zł. Ubiegać się o nie mogą zarówno już istniejące, jak i nowo utworzone KGW – informuje Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Aktualnie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zarejestrowanych jest 9110 kół gospodyń wiejskich.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności