Piękny trawnik bez wysiłku

Zadbany trawnik jest niewątpliwie ozdobą każdego domu i ogrodu. Aby jednak darń odpowiednio się prezentowała, niezbędna jest jej ciągła pielęgnacja. Systematyczne koszenie sprawi, że murawa będzie wyglądać jak zielony dywan. W osiągnięciu tego celu z pewnością pomoże nowa kosiarka Stiga Turbo Excel 55 S BBC.

Kosiarka Stiga Turbo Excel 55 S BBC to wielofunkcyjne urządzenie do koszenia trawnika. Jeden przełącznik pozwala na wybór spośród czterech trybów pracy. Poza tradycyjnym sposobem koszenia, w trakcie którego ścięta trawa jest zbierana do 75-litrowego kosza, możliwy jest również jej wyrzut tylny oraz boczny. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość mulczowania dzięki systemowi Multiclip. Specjalnie wyprofilowany korpus kosiarki sprawia, że źdźbła są kilkakrotnie przecinane, po czym w drobnych kawałkach opadają na spód trawnika, stanowiąc naturalny nawóz. Dodatkowo mulczowanie zmniejsza odparowywanie wody, hamuje rozwój chwastów oraz zapobiega erozji gleby. System Multiclip eliminuje konieczność opróżniania kosza oraz grabienia, przez co znacznie skraca czas pracy.
Samobieżna kosiarka Stiga Turbo Excel 55 S BBC wyposażona jest w system sprzęgła noża (Blade Brake Clutch). Dzięki niemu, podczas opróżniania kosza nie musimy wyłączać silnika aby za chwile odpalić kosiarkę ponownie. Wybór jednej z sześciu wysokości koszenia dokonywany jest za pomocą odpowiedniego przycisku.

– Stiga Turbo Excel 55 S BBC to nowość w naszej ofercie. Komfort pracy zapewnia system antywibracyjny AVS ograniczający przenoszenie drgań maszyny na ręce osoby obsługującej kosiarkę, a większe tylne koła ułatwiają prowadzenie urządzenia – mówi Marcin Liszyński, Dyrektor Handlowy GGP POLSKA Sp. z o.o.

Szerokość robocza kosiarki Stiga Turbo Excel 55 S BBC wynosi 53 centymetry. Dzięki temu urządzenie sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych ogrodach.

Źródło: Stiga