Pichon z nowymi rozrzutnikami na Agro Show w Bednarach

Pichon powiększył swoją gamę rozrzutników Muck Master o cztery nowe modele z szeroką kastą. Wszystkie będą prezentowane podczas tegorocznej wystawy Agro Show w Bednarach.


Firma Pichon zaprezentowała cztery nowe modele rozrzutników od 21 do 43 m³. Maszyny powstały w celu powiększenia możliwości załadunku oraz zwiększenia wydajności pracy.
Wszystkie modele rozrzutników są w pełni ocynkowane i oferują możliwość załadunku od 21 do 43 m³. Cała nowa gama jest dostępna w wersji Tandem i Tridem, czyli w wersji 2-osiowej i 3-osiowej z długością skrzyni od 6 do 8,5 m. Dzięki tym rozrzutnikom, proponujemy zwiększoną wydajność pracy, niezależnie od rozprzestrzenianego materiału (obornik, kompost, łajno, wapno, odpady zielone …).

Dla precyzyjnego rozrzucania, dostępnych jest wiele różnych opcji. Nowe modele rozrzutników z szeroką kastą są wyposażone w tylny adapter z pionowymi śmigłami od 1,7 lub 1,9 m. Adapter poziomy ze śmigłami poziomymi o średnicy 750 mm zapewnia dużą szerokość rozrzucania do 25 m. Dzięki zastosowaniu obu tych rozwiązań, maszyny zapewniają dobre rozdrobnienie oraz jednorodny rozrzut materiału. Rozrzutniki mogą być również dostosowane w ścianę pchającą, w celu uzyskania równomiernego rozrzucania. Również opcja do kiszonki jest dostępna dla 4 modeli z tej grupy, które zostały stworzone z drzwiami hydraulicznymi tylnymi o dużej pojemności 5 m³ i zastępują tylny adapter ze śmigłami i klapę gilotyny. Dodawane  są również nadstawki 700 mm.

Podobnie jak wszystkie modele rozrzutników Pichon, są one wyposażone w system DPAE z wagą oraz w system ISOBUS, które pozwalają utrzymać właściwe parametry ustalonej dawki rozrzucania.

Źródło: Pichon