,,Piątka dla zwierząt’’ – KRIR apeluje do Prezydent RP

W związku z procedowanym projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (tzw. Piątka dla zwierząt), Krajowa Rada Izb Rolniczych przekazała prezydentowi RP, prezesowi rady ministrów oraz prezesowi Prawa i Sprawiedliwość stanowisko, w którym zwraca uwagę, że projektodawcy nie przeanalizowali skutków finansowych zakazu hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenia uboju rytualnego.

Konsekwencje finansowe będą również dla budżetu państwa z tytułu utraconych wpływów podatkowych od tych branż i miejsc pracy.

– Dodatkowo, powołując się na zapisy Umowy Programowej pomiędzy Prezydentem RP a Krajową Radą Izb Rolniczych, zarząd KRIR zwrócił się do Prezydenta z wnioskiem o spotkanie w celu omówienia realizacji określonych w Umowie priorytetów oraz procedowanej ustawie o ochronie zwierząt – informuje Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

1 KOMENTARZ

  1. Polki i Polacy ( blisko 70%) sa przeciwni hodowli zwierzat na futra oraz ubojowi rytualnemu. To dwa najpodlejsze przemysły w naszym Kraju! Nie godzimy sie na takie okrucienstwo w 21 wieku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności