fbpx
Strona głównaCenyPfeifer & Langen podniesie ceny buraków

Pfeifer & Langen podniesie ceny buraków

Biorąc pod uwagę rosnące koszty nawozów, paliwa oraz innych środków produkcji, zarząd firmy Pfeifer & Langen Polska w uzgodnieniu ze Związkami Plantatorów zdecydował, że podniesie ceny skupu buraków w roku 2022, a także w roku 2023.

Ceny buraków na sezon 2022

– Cena buraków kontraktowanych o standardowej jakości określonej w umowach dostawy   wynosić będzie nie mniej niż  38 euro za tonę plus VAT przy czym cena ta może zostać zwiększona w zależności od przyszłej sytuacji na rynkach rolnych i w zależności od poziomu uzyskanych cen sprzedaży cukru.

– Buraki dostarczone powyżej ilości określonych w umowach będą kupowane w cenie nie niższej niż 34 euro za tonę plus VAT.

– Odpowiednio do zmiany cen buraków podwyższone zostały tzw. premie za dostawy wczesne i późne.

Ceny buraków na sezon 2023

– Cena buraków kontraktowanych o standardowej jakości określonej w umowach dostawy wynosić będzie nie mniej niż 40 euro za tonę plus VAT.

– Pozostałe warunki umowy na dostawę buraków w sezonie 2023 będą takie same jak aktualnie ustalone na sezon 2022.

W ramach Grupy Pfeifer & Langen Polska S.A. produkcję cukru w Polsce prowadzą cztery cukrownie: w Środzie Wlkp., Gostyniu, Miejskiej Górce i w Glinojecku. Zakłady te skupują buraki wyłącznie od polskich plantatorów a cukier w nich wyprodukowany trafia do konsumentów pod marką Diamant.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.