fbpx

PEG – wymaga ujednolicenia

Co roku, w związku z  dopłatami  bezpośrednimi do gruntów rolnych  gorącą dyskusję  w środowisku rolniczym wywołuje temat zmieniającej się na ich gruntach powierzchni PEG czyli maksymalnego obszaru kwalifikowanego do płatności bezpośredniej na działce ewidencyjnej.  Dlatego zdaniem samorządu  konieczne jest ujednolicenie  powierzchni  PEG przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rolnicy  sygnalizują, że w spersonalizowanych wnioskach o płatności obszarowe, które otrzymują z ARiMR po raz kolejny zmienione są powierzchnie PEG niektórych działek, pomimo że faktyczna uprawiana powierzchnia od wielu lat pozostaje niezmieniona. Zmiany powierzchni działek są niezrozumiałe dla rolników i niemożliwe do zaakceptowania. Powoduje to utrudnienia w wypełnianiu dokumentów, a nawet może doprowadzić do sankcji za zmniejszenie zadeklarowanych powierzchni np. w programie rolno-środowiskowo- klimatycznym – informuje Krajowa Rada Izb Rolniczych

Samasz loteria - baner

Samorząd rolniczy  wnioskuje do ministra rolnictwa o ujednolicenie  przez AR i MR powierzchni działek i zaprzestanie wprowadzania zmian wynikających z pomiarów lotniczych lub innych przyczyn administracyjnych, niezależnych od rolników oraz o doprowadzenie do jak najszybszego rozwiązania  tego  problemu.

Źródło: KRIR

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.