fbpx

Parlament Europejski za wyeliminowaniem nieuczciwych praktyk handlowych

Unijni rolnicy zadowoleni są z wyników głosowania w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, w którym posłowie opowiedzieli się za „wyeliminowaniem nieuczciwości” w unijnym łańcuchu żywnościowym.

– Głosowanie to ukazuje, że posłowie do PE zdają sobie sprawę ze znaczenia sprawozdania posła De Castro, a także że zależy im na jak najlepszej produkcji żywności i jak najlepszym losie jej producentów. Ponad 70% głosów za zdecydowanie promuje zasadę fair play w łańcuchu rolno-spożywczym. Teraz z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie rozmów trójstronnych i korzystne zakończenie procesu legislacyjnego – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa- Cogeca.

Samasz loteria - baner

Mandat negocjacyjny został przyjęty 428 głosami za i 170 głosami przeciw. 18 osób wstrzymało się od głosu. Jak podkreśla Copa – Cogeca negocjacje trójstronne niedługo się rozpoczną, by można było na czas przyjąć dyrektywę w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych.

Źródło: Copa – CogecaParla

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.